Zdrowa żywność | Zdrowa dieta | zdrowojemy.pl

Czym różni się pedicurzystka od podologa?

Czym różni się pedicurzystka od podologa

Czym różni się pedicurzystka od podologa

Oczywiście nie chcemy tutaj całkowicie skreślać domowej pielęgnacji stóp, ponieważ gdy jest ona wykonywana z odpowiednią regularnością i jest przy niej zachowana właściwa higiena, to z pewnością pomoże ona w dbaniu o stopy, również pod względem zdrowotnym. 

Podolog w Poznaniu i pedicurzystka bardzo dobrze znają się na pielęgnacji stóp

Jednak rozumiemy również, że czasami warto zatroszczyć się o stopy w sposób kompleksowy. Do kogo się udać w takiej sytuacji? Czy lepsza będzie pedicurzystka czy podolog w Poznaniu? Wyjaśnimy Ci, jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma zawodami, a wybór pozostawimy już Tobie. 

Zadbaj o swoje stopy

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby zadbać o zdrowie oraz wygląd Twoich stóp, to najczęściej wybierasz się do kosmetyczki lub pedicurzystki. Nie jest to złe rozwiązanie, ale tylko wtedy, gdy chcesz poddać się pedicure kosmetycznemu, który polega na:

Zwalcz dolegliwości i ciesz się zdrowiem

A w czym wobec tego może Ci pomóc podolog w Poznaniu? To specjalista, który dba nie tylko o wygląd stóp, ale również zajmuje się przede wszystkim chorobami i dolegliwościami stóp. Leczenie u niego sprawi, że pozbędziesz się bólu, a chodzenie znowu stanie się przyjemnością. Jeżeli szukasz profesjonalnego gabinetu podologicznego w Poznaniu, to zachęcamy Cię do odwiedzenia tej strony internetowej: www.gabinetsensi.com/

Jakie są różnice pomiędzy podologiem a pedicurzystką?

Chociaż obydwoje na co dzień zajmują się stopami, to jest pomiędzy nimi naprawdę sporo różnic. Zacznijmy od kompetencji. Większość pedicurzystów ma za sobą tylko skończony krótki kurs kosmetyczny. Natomiast, żeby zostać podologiem należy ukończyć dwuletni, dzienny kurs zawodowy. Konkurencja wśród podologów rośnie. Z tego względu podnoszą oni przez cały czas swoje kompetencje i często biorą udział w różnych dodatkowych szkoleniach. 

Współpraca ze specjalistami

W dodatku podolodzy najczęściej współpracują z lekarzami, między innymi z dermatologami, ortopedami, diabetologami, czy chirurgami naczyniowymi, aby uzyskać jak najlepszą pomoc dla osób, które mają problemy ze stopami. Warto więc zastanowić się jaki jest stan naszych stóp oraz jakiej pomocy wymagają.

Podejmij właściwą decyzję i zadbaj o swoje stopy

Skoro znasz już różnice między podologiem, a pedicurzystką, na przykład w zakresie świadczonych przez nich usług lub posiadanych kompetencji, możesz świadomie podjąć decyzję, do kogo się wybrać. Podstawowym czynnikiem decydującym, powinny być nasze oczekiwania względem efektu końcowego oraz stan naszych stóp.

Exit mobile version