Zdrowie

Jaki powinien być dobry dentysta dla dzieci?

Jaki powinien być dobry dentysta dla dzieci
Jaki powinien być dobry dentysta dla dzieci

Wizyta u dentysty może być stresująca. Podchodzimy do niej niezbyt chętnie, ponieważ najczęściej wiąże się ona z bólem, który odczuwamy w trakcie czynności wykonywanych przez dentystę. Wiercenie, borowanie lub znieczulanie zębów jest mało przyjemne dla naszej jamy ustnej, lecz jest skuteczną i sprawdzoną formą ich leczenia. Natomiast to wcale nie musi gwarantować nam tego, że leżąc na fotelu stomatologicznym, będziemy w pełni spokojni. Pewne zdenerwowanie związane z wizytą u dentysty towarzyszy dorosłym, ale także dzieciom. To właśnie ci najmłodsi mogą nabyć niepotrzebnych uprzedzeń związanych z leczeniem ich zębów. Dlatego tak ważne są te pierwsze kontakty każdego malca z fotelem dentystycznym. Jeśli mimo bólu, towarzyszącego wierceniu lub borowaniu, cała wizyta przebiega w sympatycznej, partnerskiej i otwartej atmosferze, to istnieje większa szansa na to, żeby dziecko nie traktowało jej jako sennego koszmaru. Zatem jak powinna przebiegać pierwsza wizyta dziecka u dentysty i czym powinien charakteryzować się lekarz, aby młody pacjent czuł się komfortowo?

Kiedy powinna nastąpić pierwsza wizyta u stomatologa?

Według samych stomatologów pierwszy raz do gabinetu stomatologicznego dziecko powinno być zaprowadzone, gdy znajduje się między 6 a 12 miesiącem życia. Stąd ważne, by rodzice przyszłego pacjenta, wiedzieli, że dbałość o higienę jamy ustnej ważna jest już na wczesnym etapie życia malca. 

Dobry dentysta dla dzieci to taki, który…?

Podczas pierwszej styczności dziecka z fotelem dentystycznym, dużo zależy od samego lekarza. Jego zachowanie, sposób komunikacji obycie lub rzetelność mogą sprawić, że atmosfera całkowicie się rozluźni, wobec czego dziecko ani się obejrzy, a już będzie musiało wychodzić z gabinetu. 

Dlatego dobry stomatolog dziecięcy powinien cechować się spokojem i cierpliwością. Niekiedy dziecko może wystawiać go na próby swoim zdenerwowaniem lub nawet płaczem. Ważne, by specjalista potrafił odnaleźć się w takich sytuacjach i aby umiał zająć dziecko. 

Rodzice, którzy poszukują dobrego stomatologa dla swych pociech w internecie za pomocą wpisywania w wyszukiwarkę haseł „dentysta dla dzieci Warszawa” lub „dobry stomatolog dziecięcy Wrocław” mogą znaleźć wiele interesujących gabinetów dentystycznych, które zapewniają o tym, że doskonale przyjmują u siebie młodych pacjentów, lecz dopiero podczas wizyty można spostrzec, czy dany stomatolog potrafi komunikować się z tak młodym i wrażliwym na bodźce pacjentem. Warto jednak rozglądać się za dobrym specjalistą zarówno w sieci, jak i poprzez rozmowę z innymi rodzicami. 

Powiązane posty
Zdrowie

Jak dobrać wózek inwalidzki dla dzieci?

Wybór wózka inwalidzkiego dla dziecka może być trudny, ponieważ istnieje wiele różnych…
Czytaj więcej
Zdrowie

Dobór odpowiednich okularów

Z iloma wadami wzroku ma się do czynienia w obecnym czasie? Wieloma! Można je podzielić…
Czytaj więcej
Zdrowie

5 najczęstszych przyczyn nieprzyjemnego zapachu z ust

Nieprzyjemny zapach z ust to wstydliwa, choć bardzo powszechna dolegliwość. Aż jedna czwarta…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.