Urządzenia

Jak wybrać idealny ekspres do kawy do domu?

Jak wybrać idealny ekspres do kawy do domu
Jak wybrać idealny ekspres do kawy do domu

Coraz więcej osób decyduje się na zakup porządnego ekspresu. Nikt bowiem nie wyobraża sobie już poranka bez aromatycznej, mocnej kawy. Ten czarny, intensywny napój idealnie pobudza i dodaje energii na cały dzień. No ale jak wybrać ekspresy do kawy w domu?

Rodzaje ekspresów do kawy

Przede wszystkim należałoby się zastanowić, jakie ekspresy do kawy w domu są dostępne na rynku. Najczęściej spotykane rozróżnienie to podział na ekspresy automatyczne, ciśnieniowe, dźwigniowe, kolbowe, na kapsułki, na saszetki oraz ekspresy przelewowe. Najtańsze będą te ostatnie, a także ekspresy na kapsułki i na saszetki. Średnia półka cenowa to ekspresy kolbowe. Najdroższe są natomiast ekspresy automatyczne i ciśnieniowe. Najmniej czasu zajmuje zrobienie kawy przy użyciu tych ostatnich ekspresów. Jednym przyciskiem przyrządzimy znakomite latte macchiato albo mocne espresso. Najwięcej uwagi należy poświęcić natomiast kawie, robionej przy użyciu ekspresu przelewowego. Jeżeli zależy nam na caffe latte z prawdziwego zdarzenia, musimy posiadać dodatkowo młynek oraz profesjonalny spieniacz do mleka. Cały proces zajmie natomiast co najmniej kilka minut.

Wysokiej jakości komponenty

Wybierając ekspresy do kawy w domu, należy jednak mieć na uwadze nie tylko czas przyrządzania kawy. Niezależnie od tego, na jaki model ekspresu się zdecydujemy, koniecznie trzeba sprawdzić jakość poszczególnych jego komponentów. Trzeba na przykład zwrócić uwagę na to czy ekspres ciśnieniowy posiada młynek ceramiczny czy stalowy. Dobrze jest też zweryfikować moc oraz ciśnienie takiego ekspresu. Dodatkowo dobre domowe ekspresy do kawy są energooszczędne oraz bardzo wytrzymałe. Gwarantują co najmniej kilka lat niezakłóconej, bezawaryjnej pracy. Nie odnoszą żadnych „kontuzji” nawet wtedy, gdy produkują kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kaw dziennie.

Czy design to detal?

No i nie można zapominać o wyglądzie. Ekspresy do kawy w domu są dość wyeksponowane. Zajmują bowiem sporą część kuchennego blatu. Nie chowa się ich do szafy i nie zabudowuje jakąkolwiek osłoną. Właśnie dlatego warto sprawdzić, czy dany model zwyczajnie pasuje do naszej kuchni. Jeżeli postawiliśmy na jaskrawozielony kolor szafek, to brązowy albo jaskrawożółty ekspres do kawy, raczej nie wypadnie zbyt dobrze. Kluczowe są również jego gabaryty. Jeżeli mamy do dyspozycji tylko niewielki skrawek blatu kuchennego, lepiej nie stawiać na model ekspresu, który wypełni całą tą przestrzeń. W sklepach można z powodzeniem znaleźć wersje kompaktowe, idealnie dopasowane do małych kuchni.

Sprawdź także: SzukamLapka.pl

Powiązane posty
Urządzenia

Dlaczego komora chłodnicza to must-have w branży gastronomicznej i handlowej?

Posiadanie odpowiedniej infrastruktury do przechowywania produktów jest kluczowe dla każdej…
Czytaj więcej
Urządzenia

Waporyzatory do suszu – nowoczesna aromaterapia

Waporyzator to urządzenie XXI wieku, które umożliwia odparowanie substancji aktywnych zawartych w…
Czytaj więcej
Urządzenia

Myjka do żywności - dlaczego warto jej używać i jak działa taki sprzęt?

Zastanawialiście się kiedyś nad zakupem myjki do żywności? Taki sprzęt z panelem dotykowym to…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.