Ciało

Depilacja laserowa – gładkie nogi na wiele tygodni

Depilacja laserowa – gładkie nogi na wiele tygodni
Depilacja laserowa – gładkie nogi na wiele tygodni

Włosy na nogach, pod pachami, czy w okolicach bikini nie wyglądają dobrze. Zwykła depilacja popularnymi kremami, czy woskiem rozwiązuje problem jedynie na krótko- włoski odrastają, czasami rzadsze i o mniej intensywnym kolorze, ale jednak ponownie pojawiają się na ciele. Jeszcze gorsze efekty daje golenie –  owłosienie odrasta szybko i do tego mocniejsze. Kosmetolodzy są zgodni – najlepsze efekty daje depilacja laserowa.

Zbliża się piękna pogoda

Kiedy odpuszczają zimowe mrozy i można w końcu ubrać spódnicę lub sukienkę, konieczne są gładkie nogi. Owłosienie psuje każdą stylizację i wygląda nieestetycznie. W przypadku owłosienia na nogach, czy pod pachami absolutnie nie działa przekonanie o body positiv, czyli o akceptowaniu swojego ciała. Na włoskach zatrzymuje się brud i mnóstwo potu, co jest dobrą pożywką dla bakterii. Łatwiej jest walczyć, np.: z potliwością, jeżeli ciało jest pozbawione zbędnego owłosienia.

Bez podrażnień

Depilacja jest koniecznością, jednak nieodpowiednio przeprowadzona może doprowadzić do podrażnień skóry i do bolesnego problemu wrastających włosków. Usuwanie owłosienia woskiem może być przyczyną pojawienia się nieładnych czerwonych plam i jest bolesne. Z kolei depilacja wszelkimi kremami może wywołać reakcje alergiczne, doprowadzić do podrażnień skóry i jest niezbyt dokładna – zazwyczaj łopatka z kremu nie zbiera wszystkich włosków, co wygląda nieestetycznie. Skuteczna depilacja to depilacja laserowa, która zapewnia gładkie ciało na wiele tygodni.

Usuwanie owłosienia laserem Kraków polega na skierowaniu wiązki światła lasera bezpośrednio na cebulki włosa i mieszki włosowe. Usunięte zostaje  jedynie owłosienie, a skóra pozostaje całkowicie bezpieczna i wolna od podrażnień. Depilacja laserowa Kraków jest całkowicie bezbolesna. Po zabiegu może pozostawać uczucie ciepłej skóry, który zostaje zniwelowany poprzez zastosowanie specjalnych kompresów chłodzących z lodem. W przypadku depilacji laserowej możliwe jest nawet usuwanie owłosienia na piersiach i to bez żadnego bólu.

Depilacja twarzy

Dla kobiety jakiekolwiek owłosienie na twarzy, poza brwiami to naprawdę spory kłopot. Usuwanie włosków tradycyjnymi metodami nic nie daje, bo wąski odrastają i są bardziej widoczne. Skuteczne  usuwanie włosków na policzkach, pod nosem i na brodzie zapewnia jedynie depilacja laserowa specjalną głowicą, która precyzyjnie rozprawia się z niechcianym owłosieniem. Tylko światło lasera precyzyjnie dociera do cebulek włosa i niszczy je bezpowrotnie.

Wiązka światła lasera dociera do mieszka włosowego i pochłaniana jest przez jego barwnik. Dzięki temu następuje trwałe usunięcia cebulki włosa. Zabieg cechuje się dużą precyzją i nie uszkadza pozostałych tkanek i depilowanej skóry. Oznacza to, że nie ma żadnych przebarwień na skórze. Podczas jednego zabiegu zostaje zniszczonych 20 % włosów, które  znajdowały  się w fazie wzrostu. Aby osiągnąć efekt gładkiej skóry i pozbyć się owłosienia na zawsze, trzeba wykonać 6 – 7 zabiegów w odstępach 6-12 tygodni.

Powiązane posty
Ciało

Jak masaż wpływa na układ pokarmowy? Ważne informacje

Czy to masaż relaksacyjny, leczniczy, czy sportowy, rzadko kiedy kojarzymy go z masowaniem okolic…
Czytaj więcej
Ciało

Odpowiednia pielęgnacja twarzy a słońce

Słońce może być naszym sprzymierzeńcem, ale także potrafi zaszkodzić cerze. Warto wiedzieć w…
Czytaj więcej
Ciało

Jak pielęgnować skórę skłonną do alergii?

Objawy skórne w przypadku alergii są bardzo uciążliwe. Często pojawiają się czerwone krosty…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.