Uroda i porady

Być piękną

Być piękną
Być piękną

Choć bardzo mocno troszczymy się o piękno zewnętrzne, a chirurgia plastyczna czy zabiegi kosmetyczne skutecznie dbają o urodę, młodość i jędrność skóry. Chcemy wyglądać atrakcyjnie, bo to z dużym stopniu stanowi o statusie społecznym. Z drugiej strony borykamy się z szeregiem przypadłości, które utrudniają nam funkcjonowanie, a o których często wstydzimy się mówić. Dlatego właśnie coraz większą popularnością cieszą się zabiegi ginekologii estetycznej i rekonstrukcyjnej.

  1. Na granicy medycyny i estetyki
  2. Zabiegi na miarę potrzeb
  3. Wstydliwy problem

Na granicy medycyny i estetyki

Zabiegi ginekologii estetycznej w https://medifem.pl/ koncentrują się na intymnych częściach kobiecego ciała i w wielu sytuacjach poprawiają komfort i ratują relacje damsko-męskie. Powody problemów są różne. Wiele pań cierpi z powodu zbyt niskiego poziomu hormonów, czasem przeszkadzają blizny po zabiegach, a zdarza się, że przebyte porody i sam wiek także wpływają na dyskomfort w codziennym życiu. Dlatego właśnie poszukują one specjalistów, a ginekologia plastyczna staje się często jedynym sposobem, by wróciło dobre samopoczucie, a tym samym chęć do życia i intymnych zbliżeń.

Zabiegi na miarę potrzeb

Ginekologa estetyczna bardzo często sięga po małoinwazyjne zabiegi takie jak laser czy terapia kwasem hialuronowym. To zdecydowanie lepsza opcja niż stosowana u kobiet szczególnie w okresie menopauzy hormonoterapia. W jakiś sposób pomagała ona poradzić sobie na przykład z suchością pochwy, a także ze spadkiem libido. Wielką rewolucją dla ciała kobiety jest również ciąża i poród, a czasem nawet kilka tych etapów. W wielu wypadkach zostawiają one swoje widoczne ślady na skórze i w wyglądzie, i w elastyczności części intymnych. Blizny, obniżenie narządu rodnego, stan, gdy pochwa jest luźniejsza, zdecydowanie pogarszają jakość życia intymnego. W takich przypadkach często stosuje się plastykę pochwy i krocza, a także zabiegi z użyciem siatek podtrzymujących. W katalogu znajdują się także propozycje nieinwazyjne takie jak nici, które poprawiają napięcie tkanek, oraz laser.

Wstydliwy problem

Częstym problemem pań staje się nietrzymanie moczu. Często objawy pojawiają się  przy wysiłku fizycznym, kaszlu czy kichaniu. Z czasem bywa, że niedogodności zaczynają się nasilać, a to sprawia, że życie intymne oraz towarzyskie czasem nawet przestają istnieć. Choć problem jest powszechny, wiele pań nie szuka pomocy. Skuteczne techniki laserowe doskonale działają we wczesnym stadium, stymulują tkanki, pozwalają lepiej syntetyzować kolagen, a tym samym sprawiają, że cewka i pęcherz moczowy zyskują tak ważne podparcie. W wielu wypadkach takie zabiegi na wczesnym etapie umożliwiają pozbycie się problemu.

Powiązane posty
Uroda i porady

Jak wygląda i ile kosztuje przeszczep włosów?

Nie brakuje na rynku producentów szamponów, którzy zapewniają, że wystarczy tydzień stosowania…
Czytaj więcej
Uroda i porady

Jak rozświetlić cerę? Poznaj nasze sposoby!

Zdrowo wyglądająca, zadbana, promienna cera to jeden z atrybutów kobiecości. Niestety, skóra na…
Czytaj więcej
Uroda i porady

Jak usunąć zmarszczki mimiczne? Najlepsze sposoby

Przed zmarszczkami nie uciekniemy. Szczególnie, jeśli mamy na myśli zmarszczki mimiczne, które…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.