Uroda i porady

Jakie efekty uzyskamy korzystając z depilacji laserowej?

Jakie efekty uzyskamy korzystając z depilacji laserowej
Jakie efekty uzyskamy korzystając z depilacji laserowej

Skóra, bez nadmiernego owłosienia to coraz częściej marzenie nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Dobrym sposobem na pozbycie się niechcianych włosków jest depilacja laserowa. Jakich dokładnie efektów można oczekiwać, korzystając z zabiegu?

Efekty depilacji laserowej

Usuwanie owłosienia tradycyjnymi metodami wymaga dużej ilości czasu i regularności. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na maszynki jednorazowe – w takim wypadku golenie należy powtarzać nawet co kilka dni. Trudno osiągnąć też idealną gładkość skóry. Częsty kontakt maszynki ze skórą sprzyja jej wysuszaniu, a także powstawaniu nieestetycznych i bolesnych podrażnień. Dodatkowym problemem, z którym liczyć należy się, stosując większość mechanicznych metod usuwania owłosienia, jest wrastanie włosków.

W efekcie, zamiast gładkiej i przyjemnej w dotyku skóry otrzymać możemy efekt zgoła odmienny – skórę wysuszoną, zaczerwienioną oraz miejscami bolesną. To wszystko wpływa natomiast na komfort codziennego życia.

Z tych powodów warto zdecydować się na depilację laserową, która stanowi doskonałą alternatywę dla mechanicznych sposobów usuwania owłosienia. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Zazwyczaj w tym czasie na stałe usuwanych jest około 20 procent włosów, które w trakcie naświetlania są w aktywnej fazie wzrostu. Po kilku tygodniach zabieg należy powtórzyć. Kilka zabiegów pozwala usunąć 100 procent włosków z depilowanej części ciała.

Warto podkreślić, że depilacja laserowa umożliwia pozbycie się owłosienia na stałe. W niektórych przypadkach po kilku latach mogą pojawić się pojedyncze włoski. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest zabieg przypominający, który pozwoli znów cieszyć się idealnie gładką skórą. Nie można zapomnieć jednak, że zabieg najlepiej działa w przypadku włosów z dużą ilością melaniny. Ciemne owłosienie w połączeniu z jasną skórą daje w przypadku lasera najlepsze rezultaty.

Depilacja laserowa jest zabiegiem nieinwazyjnym.

Depilacja laserowa w Gdyni

Depilacja laserowa Gdynia dostępna jest w wielu salonach. Przed wyborem odpowiedniego miejsca na zabieg, warto zwrócić uwagę na warunki sanitarne, czyli higienę i dezynfekcję, a także wyposażenie oraz kadrę. Informacje na temat wyszkolenia pracowników znaleźć można najczęściej w salonach, stronach internetowych i kanałach social media. Nie bez znaczenia są również opinie innych klientów. Przed wybraniem salonu depilacji najlepiej się z nimi zapoznać, tak, aby wykonany zabieg był jak najbardziej profesjonalny, a przy tym skuteczny.

Powiązane posty
Uroda i porady

Jak wygląda i ile kosztuje przeszczep włosów?

Nie brakuje na rynku producentów szamponów, którzy zapewniają, że wystarczy tydzień stosowania…
Czytaj więcej
Uroda i porady

Jak rozświetlić cerę? Poznaj nasze sposoby!

Zdrowo wyglądająca, zadbana, promienna cera to jeden z atrybutów kobiecości. Niestety, skóra na…
Czytaj więcej
Uroda i porady

Jak usunąć zmarszczki mimiczne? Najlepsze sposoby

Przed zmarszczkami nie uciekniemy. Szczególnie, jeśli mamy na myśli zmarszczki mimiczne, które…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.