Uroda i porady

Jak wygląda i ile kosztuje przeszczep włosów?

Jak wygląda i ile kosztuje przeszczep włosów
Jak wygląda i ile kosztuje przeszczep włosów

Nie brakuje na rynku producentów szamponów, którzy zapewniają, że wystarczy tydzień stosowania danego produktu i już zobaczysz pierwsze efekty. Każdy z tych szamponów ma nawet jakieś opłacone badania, czy certyfikaty. Ale skuteczność wszystkich produktów można podsumować krótką zależnością. Pieniędzy w portfelu ubyło, a włosów na głowie nie przybyło. Możesz to zmienić i rozprawić się z problemem, jeśli wykorzystasz pewien mało znany sposób na nowe włosy. W tym artykule otrzymasz komplet informacji z zakresu zabiegu przeszczepu włosów, który jest jedyną skuteczną metodą na walkę z łysieniem. Poznasz przeciwwskazania, wskazania, procedury oraz koszt przeszczepu włosów. Dzięki temu będziesz kompleksowo przygotowany na zrealizowanie marzenia o transplantacji włosów. Zapraszamy!

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu przeszczepu włosów?

Przeszczep włosów metodą FUE to zabieg chirurgiczny o praktycznie zerowej inwazyjności. Ewentualne przeciwwskazania dotyczą małego procenta pacjentów. Przeciwwskazania przy przeszczepie włosów obejmują chorobę nowotworową, zaawansowaną cukrzycę, choroby zapalne skóry, łysienie plackowate, zaburzenia w krzepnięciu krwi, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze i uczulenie na środki znieczulające. Niektóre z wymienionych nazw mogą brzmieć nieco tajemniczo. Ale zupełnie nie musisz przejmować się tym przejmować. Jeśli nie miałeś do czynienia z daną przypadłością, to najprawdopodobniej nie dotyczą Cię przeciwwskazania do zabiegu przeszczepu włosów. Kiedy trafisz do kliniki przeszczepu włosów, takiej jak przeszczepywlosow.pl, przejdziesz dodatkowe badania, które potwierdzą Twoją zdrowotną gotowość do zabiegu.

Jakie są wskazania do zabiegu transplantacji włosów?

Przeszczepy włosów zaleca się pacjentom, którzy cierpią na:

 • łysienie pourazowe,
 • łysienie bliznowaciejące,
 • łysienie androgenowe,
 • łysienie wynikające z oparzenia,
 • ubytki w owłosieniu w okolicach brwi, wąsów, brody.

Pamiętaj, że są to jedynie wskazania do wykonania zabiegu przeszczepu włosów. Występowanie wymienionych przypadłości nie jest warunkiem do transplantacji włosów. Jeśli nie dotyczą Cię wskazane wyżej przeciwwskazania, to możesz przystąpić do zabiegu bez względu na to, czy walczysz z daną przypadłością, czy chciałbyś poprawić swój wygląd. Sam przeszczep włosów to zabieg składający się z kilku prostych kroków.

Na czym polega przeszczep włosów i jak wyglądają przygotowania do zabiegu? 4 kroki

1. Kontaktujesz z kliniką przeszczepu włosów i umawiasz termin pierwszej wizyty

W trakcie pierwszej wizyty lekarz zbierze od Ciebie komplet niezbędnych informacji dotyczących Twojego stanu zdrowia. Otrzymasz również listę badań, które będziesz musiał wykonać. Poza tym porozmawiasz z lekarzem o kwestiach organizacyjnych, takich jak termin zabiegu itd.

2. Przygotowania do zabiegu przeszczepu włosów

Lista badań do wykonania to nie wszystko. Dostaniesz również kilkanaście innych zaleceń. Lekarz przekaże Ci instrukcje dotyczące leków, których nie można brać oraz jadłospisu na dzień zabiegu. Inne zalecenia to kwestia indywidualna. Jak sam widzisz, nie będziesz musiał wykonać żadnych specjalistycznych przygotowań. Wystarczy, że zastosujesz proste wskazówki lekarza.

3. Zabieg transplantacji włosów

Na początek lekarz dokonuje pobrania mieszków włosowych z wcześniej ustalonego obszaru. Następnie lekarz tworzy niewielkie dziurki w skórze głowy, do których trafią pobrane mieszki włosowe. W finalnym etapie zabiegu lekarz wszczepia mieszki w obszar biorczy. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu przebiega w pełni komfortowo.

4. Rekonwalescencja po zabiegu

Od razu po zabiegu będziesz mógł wrócić do normalnej codziennej aktywności. Proces gojenia nie trwa długo. Zwłaszcza jeśli będziesz stosować się do zaleceń lekarza, który po zabiegu przekaże Ci konkretne instrukcje dotyczące dbania o świeżo wszczepione mieszki włosowe.

Przeszczep włosów cena – Ile kosztuje zabieg przeszczepu włosów?

Wszystko zależy od Twoich oczekiwań. Tak wyglądają ceny poszczególnych zabiegów:

 • obniżenie linii włosów – od 12 000 zł,
 • małe zakola – od 11 900 zł,
 • duże zakola – 14 900 zł,
 • przeszczep brwi – od 9 900 zł,
 • przeszczep brody – od 14 900 zł,
 • przeszczep okolicy czubka głowy – od 14 900 zł.

Podsumowanie

Przeszczepienie włosów to jedyna skuteczna metoda na walkę z łysieniem. W tym poradnik dowiedziałeś się, jak w praktyce wygląda i ile kosztuje taki zabieg. Dzięki temu możesz z łatwością przejść do realizacji marzenia o przeszczepie włosów. Powodzenia!

Powiązane posty
Uroda i porady

Jak rozświetlić cerę? Poznaj nasze sposoby!

Zdrowo wyglądająca, zadbana, promienna cera to jeden z atrybutów kobiecości. Niestety, skóra na…
Czytaj więcej
Uroda i porady

Jak usunąć zmarszczki mimiczne? Najlepsze sposoby

Przed zmarszczkami nie uciekniemy. Szczególnie, jeśli mamy na myśli zmarszczki mimiczne, które…
Czytaj więcej
Uroda i porady

Jakie efekty uzyskamy korzystając z depilacji laserowej?

Skóra, bez nadmiernego owłosienia to coraz częściej marzenie nie tylko kobiet, ale również…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.