Co jesz?

Co to jest kazeina i jak się ją stosuje?

Co to jest kazeina i jak się ją stosuje
Co to jest kazeina i jak się ją stosuje

Kazeina to podstawowe białko mleka. Jest często używana przez sportowców i kulturystów, ze względu na to, że posiada właściwości antykataboliczne. Oznacza to, że zapobiega procesowi rozpadu tkanki mięśniowej. Stosowanie kazeiny bardzo pozytywnie wpływa na osiągane efekty sportowe, a także wspomaga redukcję wagi. Kazeina jest składnikiem wielu popularnych odżywek białkowych. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat kazeiny, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. W tekście znajdziesz wiele cennych informacji na temat tej substancji, a także jej stosowania i właściwości.

Co to jest kazeina?

Zastanawiasz się, co to dokładnie jest kazeina? Jest to podstawowe białko mleka, które znajduje się w mleku krowim. Stanowi około 80% wszystkich białek zawartych w mleku. Najbardziej popularna wśród osób uprawiających sport jest kazeina micelarna. Z kolei najmniej ceniona – kazeina wapniowa. Kazeina micelarna stanowi najczystszą formę, w jakiej może występować białko kazeinowe. Jak jest pozyskiwana? Kazeina micelarna uzyskiwana jest podczas długiego procesu technologicznego. W jego efekcie wytwarzane jest niemalże 100% czyste białko. Kazeina micelarna zawiera bardzo niewielką ilość laktozy. Z tego względu jest dobrze tolerowana przez organizm, nawet wśród osób z uczuleniem na ten składnik.

Kazeina – jak ją stosować?

Kazeina micelarna – zastanawiasz się, jak ją stosować? Jaka jest dobowa dawka kazeiny? Przeciętna ilość kazeiny, którą można bezpiecznie spożyć w ciągu doby to od 0,8 do 2,2 g na 1 kg masy ciała. Kazeina, podobnie jak inne suplementy diety, może być niewskazana dla niektórych osób. W niektórych przypadkach należy zachować ostrożność, ponieważ kazeina pobudza układ immunologiczny do produkcji przeciwciał, co w chorobie autoimmunologicznej może dodatkowo obciążać organizm. Jeśli nie ma przeciwwskazań, można stosować kazeinę regularnie. Najlepiej spożywać ją w formie odżywki białkowej.

Kazeina – właściwości

Jakie właściwości posiada kazeina? Jest to suplement diety o bardzo pozytywnym wpływie na organizm. Spożywanie kazeiny ma wiele zalet, między innymi wsparcie regeneracji mięśni, a także silne działanie antykataboliczne i anaboliczne. Kazeina pomaga zahamować proces rozpadu masy mięśniowej. Jest polecana do spożywana zwłaszcza na noc, żeby zapewnić długotrwały dopływ aminokwasów do mięśni. Kazeina nie tylko wspomaga proces budowy masy mięśniowej, ale także wpływa korzystnie na redukcję tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.