Urządzenia

Różnorodne rodzaje wyciskarkę wolnoobrotowych

rodzaje wyciskarek wolnoobrotowych
rodzaje wyciskarek wolnoobrotowych

Jeśli pragniemy kupić wyciskarkę do soków, to na pewno pierwszym pytaniem, które sobie zadajemy jest : wyciskarka pionowa, czy pozioma?

Na samym początku najlepiej będzie korzystać z wyciskarki wolnoobrotowej dwuślimakowej. Jeśli chcemy wyciskać większe ilości soku że świeżych warzyw ( na przykład jarmuż, świeże zioła, trawa jęczmienna, sałata, albo też natka pietruszki ) to jest idealny rodzaj wyciskarki dla nas. Podczas wyciskania soku z chwastów, zielonych warzyw, traw i ziół nie istnieje bardziej wydajna wyciskarka, aniżeli ta pozioma dwuślimakowa. Zrobi to naprawdę idealnie. Z bardzo twardymi warzywami, do których możemy zaliczyć marchew, buraki, seler, radzi sobie równie dobrze. Otrzymany sok będzie smaczny, klarowny i gęsty. Taka wyciskarka jednak dużo słabiej poradzi sobie z wyciskaniem soku z pomidorów, z jabłek, albo także z innych miękkich i soczystych składników. Taki rodzaj wyciskarki potrzebuje dużo czasu na przepychanie tego rodzaju warzyw poprzez sita i ślimaki. We wlocie przez krótką chwilę zostaje sok, który skutecznie blokuje wrzucanie kolejnych warzyw i owoców.

Wyciskarka pozioma zajmuje również dużo więcej miejsca w kuchni, aniżeli pionowa, która jest dużo bardziej kompaktowa. Nie każdy przecież może posiadać duże sprzęty AGD.

Ogromnym minusem wyciskarki poziomej dwuślimakowej jest dużo dłuższy czas, w jakim odbywa się przygotowanie soku :

  • po pierwsze nasze warzywa i owoce musimy pokroić w niewielkie kawałki, z którymi szybko poradzi sobie wyciskarka pozioma. Oczywiście ten rodzaj krojenia zajmie nam dużo więcej czasu, co w przypadku większej ilości soku może stać się ogromnym utrudnieniem,
  • po drugie, kiedy robimy sok w dużej ilości przypadków musimy użyć tak zwanego popychacza, dzięki któremu kawałek jabłka, czy innego produktu zostanie poddany obróbce, jak również zrobi przy okazji miejsce pośrodku otworu wlotowego na kolejne nowe składniki. W praktyce oznacza to dla nas, że musimy na okrągło przebywać przy wyciskarce i pomóc jej w wyciskaniu soku. Ponadto jesteśmy zmuszeni do używania dużej siły, celem przepychania twardych owoców i warzyw poprzez dwa kręcące się ślimaki,

l po trzecie wyczyszczenie wyciskarki dwuślimakowej może zająć nam sporo czasu, co ponadto zniechęci do wybrania tegoż modelu.

Powiązane posty
Urządzenia

Dlaczego komora chłodnicza to must-have w branży gastronomicznej i handlowej?

Posiadanie odpowiedniej infrastruktury do przechowywania produktów jest kluczowe dla każdej…
Czytaj więcej
Urządzenia

Waporyzatory do suszu – nowoczesna aromaterapia

Waporyzator to urządzenie XXI wieku, które umożliwia odparowanie substancji aktywnych zawartych w…
Czytaj więcej
Urządzenia

Myjka do żywności - dlaczego warto jej używać i jak działa taki sprzęt?

Zastanawialiście się kiedyś nad zakupem myjki do żywności? Taki sprzęt z panelem dotykowym to…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.