Zboża

Dlaczego warto jeść siemię lniane?

Dlaczego warto jeść siemię lniane
Dlaczego warto jeść siemię lniane

Siemię lniane przez długi czas było traktowane po macoszemu, jednak od niedawna znów zyskuje na popularności. Dzięki popularnym blogerkom, dietetykom i kucharzom, po nasiona lnu sięga coraz więcej osób. Sprawdź, dlaczego i Ty powinieneś włączyć je do swojego codziennego jadłospisu.

1. Jakie właściwości ma siemię lniane?

2. Jak można jeść siemię lniane?

Siemię lniane, czyli nasiona lnu, to jeden z najzdrowszych produktów na świecie. Warto włączyć je do codziennego jadłospisu, gdyż jest znakomitym źródłem wielu cennych witamin i mikroelementów. Dzięki niemu uzupełnia się niedobory w diecie i poprawia się samopoczucie. Poznaj właściwości siemienia lnianego.

Jakie właściwości ma siemię lniane?

Siemię lniane jest znakomitym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, dzięki czemu jest polecane wszystkim osobom, które spożywają za mało ryb. Z powodzeniem można stosować je w diecie wegetariańskiej i wegańskiej, uzupełniając niedobory związków występujących głównie w produktach pochodzenia zwierzęcego. Siemię lniane jest również bogatym źródłem dobrze przyswajalnego białka, witaminy E i witamin z grupy B, wapnia, magnezu, cynku i miedzi. Więcej właściwości nasion lnu poznasz na http://izielnik.pl/blog/siemie-lniane-jak-jesc-i-pic

Codzienne spożywanie nasion lnu chroni przed powstawaniem stanów zapalnych, zakrzepów oraz działa przeciwnowotworowo. Wysoka zawartość błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego obniża zawartość cholesterolu, trójglicerydów oraz glukozy. Dzięki temu siemię lniane zapobiega chorobom układu krążenia, obniża ciśnienie krwi oraz chroni przed zaparciami i nieprawidłową pracą jelit. Włączenie siemienia lnianego do jadłospisu daje uczucie sytości, dlatego nasiona lnu są często stosowane w przypadku diet odchudzających.

Jak można jeść siemię lniane?

Siemię lniane można spożywać jako dodatek do jedzenia oraz picia. Nasiona znakomicie smakują, gdy posypie się nimi sałatkę, surówkę, kanapkę lub domowe musli. Równie dobrym pomysłem jest dodanie łyżeczki siemienia lnianego do jogurtu. Nasiona wchłoną wodę z układu pokarmowego, napęcznieją i sprawią, że nawet niebyt duży posiłek da uczucie sytości na długi czas.

Jeżeli woli się dodawać siemię lniane do napojów, można użyć go jako dodatku do koktajlów i smoothie. Ziarenka powinno się zmielić, a następnie wymieszać z wybranym napojem na bazie mleka, jogurtu lub świeżo wyciskanego soku. Ze względu na to, że wartościowe substancje w siemieniu lnianym ulegają rozkładowi pod wpływem wysokiej temperatury, nasiona dodaje się wyłącznie do napojów podawanych na zimno.

undefined

Powiązane posty
Zboża

Najzdrowsze kasze i ich właściwości

Kasza zagościła na dobre w polskich domach. Podawana jest do wielu sosów, sałatek a nawet…
Czytaj więcej
Zboża

Co to jest semolina? Zastosowanie i wartości odżywcze

Mąka semolina znajduje coraz szersze zastosowanie w europejskiej kuchni. Jej dobroczynny wpływ na…
Czytaj więcej
Zboża

Siemię Lniane - właściwości, wartości odżywcze, napar, zastosowanie, przepisy.

Siemię lniane to małe nasionka lnu, które mają zdrowotne właściwości lecznicze dla naszego…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.