Zdrowie

Dalekowzroczność – co warto o niej wiedzieć?

Czym jest dalekowzroczność?
Czym jest dalekowzroczność?

Dalekowzroczność to jedna z bardzo często występujących wad wzroku. Wiele osób wciąż jednak nie wie czym tak naprawdę charakteryzuje się ta choroba, z czego wynika oraz w jaki sposób skutecznie ją leczyć. Pora rozwiać wątpliwości i dowiedzieć się czegoś więcej o tym schorzeniu!

Czym jest dalekowzroczność?

Dalekowzroczność to choroba, która spotykana jest pod nazwą hyperopia lub nadwzroczność to wada wzroku, która powoduje, że mamy problem z wyraźnym widzeniem przedmiotów, które znajdują się blisko naszych oczu. Dzieje się tak dlatego, ponieważ w wyniku złej akomodacji oka wiązka światła docierająca do oka nie skupia się na siatkówce a poza nią. Mamy tu więc do czynienia z sytuacją odwrotną do krótkowzroczności. Sporo informacji na temat tego schorzenia znajdziesz na stronie www.coopervision.pl.

Jak się objawia?

Jakie objawy powinny nas zaniepokoić i zachęcić do wizyty u okulisty? Przede wszystkim nienaturalne oddalanie gazety, książki lub innych przedmiotów od siebie. Chorzy nie mają problemów z przeczytaniem treści na tablicy ogłoszeniowej zaś z trudem przychodzi im np nawleczenie igły. Dodatkowo mogą pojawić się problemy bóle głowy, łzawienie, zmęczenie oczu.

W jaki sposób można korygować tą wadę?

Dalekowzroczność to wada wzroku, na którą nie ma magicznego lekarstwa. Podobnie jak w przypadku pozostałych częstych schorzeń a więc krótkowzroczności i astygmatyzmu nie pomoże nam leczenie farmakologiczne. Na szczęście osoby, które cierpią na tą chorobę mają wiele metod korekcji wzroku. Tradycyjna to oczywiście okulary, odważni, którzy chcą zapomnieć o problemie raz na zawsze mogą zdecydować się na laserową korekcję wzroku. Zaś osoby, które nie chcą poddawać się zabiegom a mimo to żyć aktywnie mogą wykorzystać soczewki kontaktowe, które skutecznie radzą sobie z tą wadą.

Podsumowując, dalekowzroczność to częsty problem, który dotyka osób w każdym wieku – nie należy jej bowiem mylić ze starczowzrocznością, czyli chorobą znaną również jako prezbiopia. Na szczęście, w dzisiejszych czasach istnieją bardzo skuteczne metody jej korygowania, dzięki czemu nie musi przeszkadzać nam ona w codziennym życiu.

Powiązane posty
Zdrowie

Elektryczne wózki inwalidzkie – przeznaczenie i refundacja z NFZ

Szczególnym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest inwalidzki wózek…
Czytaj więcej
Zdrowie

Jak dobrać wózek inwalidzki dla dzieci?

Wybór wózka inwalidzkiego dla dziecka może być trudny, ponieważ istnieje wiele różnych…
Czytaj więcej
Zdrowie

Dobór odpowiednich okularów

Z iloma wadami wzroku ma się do czynienia w obecnym czasie? Wieloma! Można je podzielić…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.