Catering

Co warto wiedzieć o cateringu dietetycznym?

Catering dietetyczny to oferta zdrowych posiłków dostarczanych bezpośrednio pod wskazany adres. Obecnie ten segment rynku rozwija się bardzo dynamicznie a Polacy chętnie testują coraz to ciekawsze diety pudełkowe.

Na czym polega catering dietetyczny?

Warto od razu podkreślić, że zdrowy catering dietetyczny w Warszawie to nie to samo, co typowe żywienie w placówkach gastronomicznych takich jak bar, bistro czy restauracja. Catering dietetyczny z zasady dostarczany jest na adres klienta. Nie można, więc przyjść do miejsca, gdzie dania są przygotowane, by je spożyć. Zwykle nie można także zamówić pojedynczego posiłku, gdyż ideą cateringu dietetycznego jest zdrowe żywienie długofalowe. Klienci deklarują się wiec, na co najmniej tygodniowy czas, kiedy to każdego ranka do ich domu dostarczane są posiłki przeznaczone na dany dzień. O umówionej godzinie, pod drzwiami można, więc znaleźć torbę z estetycznie zapakowanymi daniami. Podgrzania zwykle wymaga tylko danie obiadowe a pozostałe są znakomite również w formie na zimno.

Co wyróżnia catering dietetyczny na tle pozostałej oferty gastronomicznej?

Dania serwowane w cateringu dietetycznym bardzo różnią się od tych podawanych w popularnych barach. Tutaj cały jadłospis przygotowywany jest przez doświadczonego dietetyka. Specjalista bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu starannie dobiera składniki posiłków tak, aby miały one właściwą zawartość kalorii, białka czy węglowodanów. Posiłki muszą także zgadzać się z założeniami danej diety.

Kolejna różnica, jaka przemawia na korzyść cateringu dietetycznego to dobór zdrowych i ekologicznych składników. W dietach pudełkowych przeważają warzywa, owoce, zdrowe kasze i razowe makarony. Dostawcy są starannie selekcjonowani, unika się nabywania warzyw i owoców pochodzących z dalekiego importu na rzecz zakupów u lokalnych rolników.
Dania oferowane przez zdrowy catering dietetyczny w Warszawie są urozmaicone i bardzo estetycznie podane. W posiłkach dominują żywe kolory oraz egzotyczne owoce i niespotykane przyprawy. Receptury dań są pilnie strzeżone i faktycznie trudno jest znaleźć w sieci przepisy na podobne potrawy.

Powiązane posty
Catering

Dieta pudełkowa w Krakowie - co warto sprawdzić?

Zdrowe, odpowiednio zbilansowane  odżywianie jest kluczowe dla organizmu człowieka. Aby zdrowo…
Czytaj więcej
Catering

Dlaczego warto zdecydować się na dietę pudełkową?

Catering dietetyczny to wprost doskonałe rozwiązanie dla osób, które miewają problemy z…
Czytaj więcej
Catering

Catering dietetyczny idealnym sposobem na zdrowie i nienaganną sylwetkę

Każdy z nas pragnie być właścicielem szczupłej, zadbanej sylwetki oraz cieszyć się dobrym…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.