ŻywieniePorady

Wzmożony apetyt przed okresem – skąd się bierze i jak zmniejszyć apetyt przed miesiączką?

wzmożony apetyt przed okresem
wzmożony apetyt przed okresem

PMS (zespół napięcia przedmiesiączkowego), a dieta

Bardzo wiele kobiet odczuwa różnego rodzaju dolegliwości ze strony organizmu, przy okazji zbliżającej się miesiączki. Niestety większość z nich działa destruktywnie na samopoczucie, co oznacza, że mimo wszystko PMS (zespół napięcia przedmiesiączkowego) zostaje nasilony. Przede wszystkim bardzo duże znaczenie wydaje się mieć tutaj wilczy apetyt, nie tylko na to co słodkie, ale również na innego typu produkty, na które zwykle nie mamy chęci. Skąd właściwie bierze się wzmożony apetyt nie tylko na jedzenie, ale i na słodycze? Przede wszystkim organizm kobiety funkcjonuje w trakcie cyklu w taki sposób, że stara się dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Ale o tym dalej…

Skąd więc zwiększony apetyt przed okresem?

Bardzo ważnym etapem poprzedzającym miesiączkę jest owulacja, to właśnie wtedy organizm przygotowuje się na ewentualną ciążę i stara się dostarczyć wielu składników odżywczych. Dlatego w trakcie i po owulacji można spodziewać się różnego rodzaju nietypowych zachcianek. Biorą się one stąd, że organizm próbuje „wzbogacić się” o różne składniki na wypadek ciąży. Z tego też powodu przed miesiączką wiele kobiet odczuwa dziwne potrzeby, jeśli chodzi o żywienie. Jest to spowodowane burzą hormonalną, jaka toczy się w organizmie. Z pewnością na samym początku jest to dla kobiety dość duże zaskoczenie, ale jednak w późniejszym czasie zupełnie inaczej zaczyna się patrzeć na zespół napięcia przedmiesiączkowego oraz uciążliwy, wilczy apetyt przed okresem.


Puchnięcie przed okresem

Bardzo wiele kobiet zauważa, że w okresie poprzedzającym miesiączkę organizm magazynuje w sobie wodę. W tym czasie warto jest unikać różnego rodzaju składników, które powodują zatrzymanie wody w organizmie. Przede wszystkim jednak należy uważniej popatrzeć na wykluczenie z diety soli. To właśnie sól odgrywa bardzo ważną rolę, jeśli chodzi o zatrzymywanie się wody w organizmie, dlatego też na kilka dni przed miesiączką warto jest z niej zrezygnować.

Ponadto, warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób się odżywiamy, ponieważ to od tego w dużej mierze zależy, jakiego typu efektów można będzie się spodziewać. Jeśli dokuczają opuchnięte kostki i ogólne uczucie ciężkości, to warto zrezygnować z soli, a także skupić się na tym, by pić więcej wody. To właśnie woda jest w stanie pozytywnie wpłynąć na filtrację krwi w organizmie, a tym samym na pozbycie się wszystkiego, co złe.

Jak prawidłowo zadbać o dietę, aby uniknąć nadmiernego apetytu przed okresem?

Przede wszystkim bardzo wiele kobiet w czasie poprzedzającym miesiączkę odczuwa przemęczenie, jak i potrzebę przyjmowania zwiększonej liczby słodyczy. Wiadomo, że zjadanie cukru również na krótki czas daje energię, jednak bardzo szybko zmienia się to w jeszcze większe przemęczenie.

Koniecznie więc należy mieć świadomość, że właściwa dieta pozwala uniknąć niektórych dolegliwości. Przede wszystkim warto jest wykluczyć sól, jak i również znacznie więcej pić wody. To właśnie woda doskonale wpływa na funkcjonowanie organizmu, jak i oczyszcza go z toksyn. W praktyce będzie to oznaczało, że opuchlizna i uczucie ciężkości znikną. Z całą pewnością dla każdej kobiety będzie to bardzo wiele znaczyło oraz pomoże znieść te trudne dni.

Silny stres, a miesiączka

Bardzo wiele kobiet stresuje się np. tym, że miesiączka pojawi się w nieoczekiwanym momencie, albo innymi sprawami, co również ma wpływ na wzmożony apetyt przed okresem. Trzeba mieć na uwadze, w jak dużym stopniu to wszystko odgrywa rolę w wyglądzie. Wiadomo, że z jednej strony pojawiają się zachcianki na różne produkty, natomiast z drugiej strony bardzo wiele kobiet czuje się źle przed miesiączką. Dlatego warto jest uczynić wszystko, by jednak poprawić funkcjonowanie organizmu. Koniecznie należy już dziś mocniej zastanowić się nad tym, w jaki sposób można sobie pomóc. Nawet jeśli początkowo nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę, to jednak zjedzenie tego, na co ma się ochotę tyle tylko, że w zmniejszonej ilości, będzie mogło okazać się w pełni atrakcyjnym rozwiązaniem. Dlatego jeśli kobieta ma ochotę na czekoladę, to oczywiście może ją zjeść, i możliwe że wpłynie to pozytywnie na jej organizm. Z drugiej jednak strony nie musi zjadać całej tabliczki, by mogła poczuć się lepiej. Warto jest we wszystkim zachować umiar.Wiele osób podjada pomiędzy posiłkami nie dlatego, że odczuwa głód, ale stres. Z tego właśnie powodu warto jest zastanowić się nad tym, czy szykujemy posiłek, ponieważ jesteśmy głodni, czy zajadamy stres. Najlepiej jest dać sobie znacznie więcej czasu na sprawdzenie, jakiego typu zmian w diecie potrzeba, by można było poczuć się znacznie lepiej. Wiadomo, że czasami ludzie nie bardzo wiedzą, jak właściwie podejść do zmian, dlatego warto udać się np. do dietetyka. Ten z pewnością podpowie, co jest konieczne, by ograniczyć wzmożony apetyt przed okresem, a tym samym doradzi, jak utrzymać czy wejść w posiadanie szczupłej sylwetki.

Powiązane posty
Porady

Jak wybrać idealny zestaw cateringowy na imprezę?

Planowanie imprezy to wyzwanie, które wymaga uwzględnienia wielu elementów. Jednym z kluczowych…
Czytaj więcej
Porady

Jaka powinna być dzienna dawka cholesterolu?

Cholesterol to składnik, który z jednej strony produkowany jest przez organizm, głównie przez…
Czytaj więcej
Porady

Jaki sklep ze zdrową żywnością wybrać?

Szukasz sklepu ze zdrową żywnością, który zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby? Nie szukaj dalej…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.