Zęby

Szczoteczka elektryczna rotacyjna na baterie czy z ładowarką?

Szczoteczka elektryczna rotacyjna na baterie czy z ładowarką
Szczoteczka elektryczna rotacyjna na baterie czy z ładowarką

Podstawą zdrowego i pięknego uśmiechu jest prawidłowa pielęgnacja jamy ustnej. Ogromną rolę w procesie odpowiedniego mycia zębów odgrywa szczoteczka umożliwiająca skuteczne i dokładne usuwanie resztek jedzenia i wszelkich innych osadów. W tej roli znakomicie sprawdzi się szczoteczka elektryczna rotacyjna Oral-B. Szczoteczki elektryczne dostępne są w wielu wariantach, dlatego wcale nie jest łatwo zdecydować się na konkretny model. Jeśli jednak skorzystasz z naszych podpowiedzi, zyskasz zdecydowanie większe rozeznanie w tej kwestii.

Szczoteczka elektryczna rotacyjna czyści zęby zdecydowanie lepiej od zwykłej szczoteczki. Za jej efektywność odpowiada ruch szczoteczki rotacyjnej. Poruszana silniczkiem główka wykonuje dziesięciokrotnie więcej ruchów w ciągu minuty niż tradycyjna szczoteczka manualna, co oznacza, że lwią część pracy mechanizm wykonuje za ciebie

Szczoteczka elektryczna – rodzaje

Elektryczne szczoteczki występują w kilku wariantach. Są to:

  • rotacyjne szczoteczki – z okrągłą główką, wzorowaną na specjalistycznym sprzęcie stomatologicznym, wykonującą ruch oscylacyjno-rotacyjny, a czasami także pulsacyjny,
  • soniczne szczoteczki – umożliwiające ruchy wymiatające.

Jak działa szczoteczka rotacyjna? Wbudowany silniczek wprawia w ruch główkę, która wykonuje ruchy naprzemienne, w prawo i lewo, a czasami także w płaszczyźnie góra – dół. Ponieważ prędkość i intensywność ruchu jest duża, główka szczoteczki skutecznie rozbija i usuwa płytkę nazębną oraz wszelkie osady, oczyszczając zęby zdecydowanie dokładniej niż standardowe szczoteczki w tym samym wymiarze czasu mycia.

Warto zwrócić uwagę na szczoteczkę rotacyjną Oral-B występującą w wielu ciekawych modelach.

Szczoteczka elektryczna rotacyjna: na baterie czy z ładowarką?

Szczoteczki rotacyjne są dostępne w wersji na baterie lub z ładowarką. Która opcja jest lepsza?

Tak naprawdę to kwestia gustu i indywidualnych przyzwyczajeń. Warianty akumulatorowe przeważnie ważą nieco więcej, jednak nie są to aż tak istotne różnice, by wpływały na komfort czyszczenia zębów. Pod uwagę warto wziąć natomiast czas działania po naładowaniu. Różnice między modelami są naprawdę duże. Przeważnie jednak możesz liczyć na kilkaset minut aktywności. Zdecydowanie dłużej działają modele na baterie – tu zyskujesz nawet kilkanaście godzin pracy.

Weź pod uwagę fakt, że gdy akumulator się zużyje, będziesz musiał wymienić całą szczoteczkę na nową, gdyż tego elementu w większości szczoteczek nie da się wymienić. Znów jednak: nie jest to aspekt aż tak kluczowy, gdyż przy szczoteczkach elektrycznych można przygotować się na kilka lat eksploatacji.

Jak wybrać szczoteczkę elektryczną?

Szczoteczki na baterie są tańsze od akumulatorowych. Często nie mają też dodatkowych funkcji, na które warto zwrócić uwagę. Sygnalizacja czasu mycia, personalizacja szczotkowania czy czujnik nacisku to opcje, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Szczoteczki elektryczne Oral-B są w nie wyposażone.

Powiązane posty
Zęby

Profilaktyka próchnicy u dzieci - jak zapobiegać problemom z zębami?

Unikanie próchnicy u dzieci to kwestia odpowiedniej profilaktyki, diety oraz wyboru właściwych…
Czytaj więcej
Zęby

Jaką szczoteczkę soniczną do zębów SEYSSO wybrać?

Szczoteczki soniczne do zębów stały się wyjątkowo popularne w ostatnich latach. Rzeczywiście…
Czytaj więcej
Zęby

Jaki mikrosilnik protetyczny wybrać?

Mikrosilnik protetyczny to ważne narzędzie pracy każdego technika dentystycznego. Na co zwrócić…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.