Twarz

Pielęgnacja twarzy – praktycznie wskazówki codziennej rutyny!

Pielęgnacja twarzy – praktycznie wskazówki codziennej rutyny!
Pielęgnacja twarzy – praktycznie wskazówki codziennej rutyny!

Właściwa pielęgnacja twarzy – na czym polega? Właściwa pielęgnacja twarzy ma bardzo duże znaczenie dla stanu zdrowia naszej skóry. Korzystając z odpowiednich kosmetyków oraz wypracowując własną rutynę pielęgnacyjną, sprawiamy, że pozostaje ona dłużej młoda, a my możemy cieszyć się jej naturalnym blaskiem oraz zdrowym wyglądem. Dowiedz się, jak pielęgnować twarz.

Liczba kosmetyków pielęgnacyjnym coraz bardziej się powiększa, a ich producenci proponują coraz to nowe rozwiązania. Niezależnie od tego, kosmetyków jakich marek chcemy używać do pielęgnacji, zawsze powinniśmy pamiętać o podstawowych krokach pielęgnacyjnych oraz ich właściwej kolejności. Przestrzegając tych prostych zasad sprawimy, że skóra naszej twarzy zawsze będzie w świetnej kondycji. W pielęgnacji twarzy powinniśmy przede wszystkim pamiętać o:

  • oczyszczaniu;
  • tonizowaniu;
  • złuszczaniu;
  • nawilżaniu;
  • odżywianiu.

Pielęgnacja twarzy – o czym warto pamiętać?

Aby pielęgnacja twarzy przynosiła nam zamierzone korzyści, musimy pamiętać o doborze właściwych kosmetyków. Dlatego, aby poprawnie wykonać każdy z kroków pielęgnacyjnych, potrzebujesz osobnego kosmetyku o konkretnych właściwościach i działaniu. Pamiętaj również o tym, aby nie pomijać żadnego z powyższych kroków.

• Oczyszczanie twarzy rozpoczynaj od oczyszczania, w szczególności jeśli nosisz makijaż. Pominięcie tego kroku może znacznie pogorszyć stan Twojej skóry, spowodować powstawanie wyprysków oraz przyśpieszyć jej starzenie.

• Tonizowanie to istotny krok, który pozwala ukoić skórę i przywrócić jej właściwą równowagę. Docenią go szczególnie posiadaczki skóry wrażliwej, jednak powinien pamiętać o nim każdy.

• Złuszczanie pozwala skutecznie usunąć martwy naskórek i dodać skórze blasku. Pamiętaj, aby peelingów (szczególnie mechanicznych) nie stosować zbyt często, gdyż może to doprowadzić do podrażnienia skóry.

• Nawilżanie skóry zarówno rano jak i wieczorem to istotny element codziennej pielęgnacji. Odpowiedni krem nawilżający pomaga zapobiegać nadmiernej utracie wody.

• Odżywianie to dawka dodatkowej ilości dobroczynnych składników zawartych w olejach lub odżywczych kremach. Zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry i sprawia, że staje się ona przyjemna w dotyku.

Powiązane posty
Twarz

Innowacyjna metoda skin flooding dla uzyskania niesamowicie nawilżonej skóry

Nadchodzi nowy trend w dziedzinie pielęgnacji skóry – metoda skin flooding. Jeśli mimo…
Czytaj więcej
Twarz

Modelowanie twarzy własnym tłuszczem w OTCO Clinic

Stając codziennie przed lustrem, zastanawiasz się jak to możliwe, że w tak szybki sposób skóra…
Czytaj więcej
Twarz

Białe plamy na zębach - jak sobie poradzić?

Białe zęby to jeden z bardzo ważnych wyznaczników fizycznej atrakcyjności człowieka. Ludzie…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.