Sklepy online

O czym należy pamiętać, otwierając sklep medyczny?

O czym należy pamiętać, otwierając sklep medyczny?
O czym należy pamiętać, otwierając sklep medyczny?

Otwarcie własnego sklepu ze sprzętem medycznym to wydatek rzędu 100 tyś. zł. Dodatkowe 30 tyś. zł potrzebne jest w przypadku, kiedy zamierzamy również otworzyć wypożyczalnię sprzętu. Badania dowodzą jednak, że jest to świetny pomysł na własny biznes, gdyż koszty związane z jego otwarciem zwracają się już w pół roku. Czy taka inwestycja ma jednak faktycznie sens?

Gdzie powinien znajdować się sklep medyczny?

Aby inwestycja przynosiła oczekiwane zyski, konieczne jest określenie dobrej lokalizacji sklepu, który zamierza się otworzyć. Najlepszą lokalizacją będą z pewnością okolice szpitala oraz obszary galerii handlowej. Warto również zadbać o to, aby sklep medyczny znajdował się na parterze, najlepiej w okolicach apteki. Niektóre ankiety świadczą jednak o tym, iż takie obiekty cieszą się popularnością również w niewielkich uliczkach, gdzie ruch jest niewielki, a ilość sklepów nie rozprasza wzroku. W każdym przypadku konieczne jest uwzględnienie tego, aby do sklepu było swobodne miejsce, a w okolicach znajdował się parking. Podejmując współpracę z siecią sklepów oferujących sprzęt rehabilitacyjny, można liczyć na pomoc w zawiązku z rozwiązaniem tego problemu. Sieciówki dysponują większym budżetem i wiedzą, jakie miejsca są przystępne.

O czym należy pamiętać, otwierając sklep medyczny?

Na sklep medyczny nie potrzeba wiele miejsca. Optymalna powierzchnia to 20-30 m2 do tego, aby zaoferować podstawowe sprzęty ortopedyczne, które pomogą wrócić choremu do sprawności motorycznej. Jeżeli w asortymencie sklepu znajdować się będą również łóżka rehabilitacyjne i wózki inwalidzkie, konieczne jest wygospodarowanie nieco większej przestrzeni, nawet 50-60 m2. Im większa powierzchnia, tym lepiej, gdyż klienci przez zakupem pragną obejrzeć sprzęt i sprawdzić jego trwałość. Powierzchnia sklepu może zwiększyć się nawet o 30 m2 w przypadku, kiedy chce się otworzyć również wypożyczalnię sprzętu. Warto zaznaczyć, że jest to dobra inwestycja, gdyż wiele osób potrzebuje sprzęt rehabilitacyjny jedynie na określony czas, dlatego kupowanie własnego sprzętu, mogłoby okazać się w tym przypadku wydatkiem nierozsądnym.

Koszty inwestycji

Remont, stworzenie przymierzalni oraz zakup lady sklepowej nie powinien przekroczyć 20 tyś. zł. Oczywiście w grę wchodzi tutaj również powierzchnia, od której uzależnione są koszty zakupu materiału oraz pracy ekipy remontowej. Otwarcie wypożyczalni będzie wiązało się z koniecznością doliczenia do kwoty końcowej nawet kilku tysięcy złotych. Wyposażenie niewielkiego sklepu medycznego to koszt rzędy 60 tyś. zł. W przypadku większej placówki koszty wzrastają nawet do 100 tyś. zł.

Jakie produkty powinny znaleźć się w sklepie medycznym?

Do obowiązkowego wyposażenia sklepu medycznego zaliczyć można produkty związane z ortopedią, takie jak kule, stabilizatory, wózki, laski i kołnierze. Dodatkowo wielu klientów pyta również o sprzęty takie jak ciśnieniomierze, stetoskopy, opaski magnetyczne. Bardzo często w sklepie medycznym znaleźć można również sprzęt fitness taki jak piłki gimnastyczne, rozciągacze i wiele innych.

Autor: https://medyczny-rzeszow.pl/

Powiązane posty
Sklepy online

Kompleksy witamin i minerałów. Zamawiaj je w sklepie internetowym Shaman.pl

O nasze dobre samopoczucie i witalność powinniśmy dbać przez cały rok, starając się robić…
Czytaj więcej
Sklepy online

Sklep z dobrą kawą

Kawę piją prawie wszyscy. Jest jedną z najbardziej popularnych używek – legalną i społecznie…
Czytaj więcej
Sklepy online

Sklep medyczny – oferta dla seniorów

Aktywność fizyczna jest gwarancją utrzymania dobrej sprawności organizmu. Forsowne treningi…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.