Błonnik

Mam zaparcia, bo piję za mało wody?

Mam zaparcia, bo piję za mało wody
Mam zaparcia, bo piję za mało wody

Czy zaparcia mogą występować z powodu picia niedostatecznych ilości wody? Jak poradzić sobie z zaparciami? Odpowiedzi na te, a także inne pytania, znajdziesz w naszym poradniku.

Dobra woda zdrowia doda!

W XXI wieku chyba każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w życiu człowieka pełni woda. Nie jest możliwe prawidłowe funkcjonowanie organizmu bez odpowiedniego nawodnienia. Zależnie od wieku, płci czy prowadzonego trybu życia każdy z nas powinien codziennie wypijać około 1,5–2,5 litra wody. Oczywiście w czasie wzmożonych upałów ilość ta musi być odpowiednio większa, aby uzupełnić wszelkie niedobory. Dość wspomnieć, że zgodnie z wieloma badaniami, nasze ciało w zdecydowanej większości składa się właśnie z wody.

Picie wody a zaparcia

Co ciekawe, picie wody ma również wpływ na ryzyko wystąpienia zaparć i szansę poradzenia sobie z tą wstydliwą dolegliwością. Dla przypomnienia dodamy tylko, że zaparciami określa się wypróżnianie rzadziej niż trzy razy na tydzień, któremu towarzyszą dolegliwości bólowe, a stolec jest twardy i wysuszony. Jedną z najczęstszych przyczyn takiego stanu jest niewłaściwa dieta, w której brakuje błonnika pokarmowego.

Oczywistym zaleceniem jest wtedy uzupełnienie jadłospisu w pokarmy, które zawierają błonnik. Czasem jednak to nie pomaga – dlaczego? Otóż aby faktycznie uaktywnić działanie błonnika pokarmowego, niezbędna jest woda. To ich wspólne wiązanie sprawia, że jelita zostają odpowiednio pobudzone do pracy. Dlatego też zbyt małe nawodnienie organizmu samo w sobie może być przyczyną wystąpienia zaparć, a jednocześnie zbyt rzadkie picie wody utrudnia poradzenie sobie z zaparciami.

Jak zatem widać, woda ma znacznie większy wpływ na prawidłową pracę naszego organizmu, niż mogłoby się wydawać. Oczywiście jej znaczenie jest nie do przecenienia, wiele osób raczej nie spodziewało się jednak, że niedobór wody może w ten sposób korelować z zaparciami.

Xenna Balance na zaparcia

Czasem jednak duże nawodnienie organizmu i zmiana codziennego jadłospisu nie wystarczają. Warto wtedy sięgnąć po inne środki, które pomogą Ci uwolnić się od zaparć. Przykładem takiego preparatu jest Xenna Balance, którą można kupić bez recepty. Xenna saszetki to proszek rozpuszczalny w wodzie, przygotowany roztwór podaje się zarówno dorosłym, jak i młodzieży od 12. roku życia. Dostępny jest też preparat Xenna przeznaczony dla dzieci.

Xenna Balance ma odpowiednio skomponowany skład. Preparat działa miejscowo w obrębie jelita i nie jest wchłaniany do organizmu. Xenna saszetki są subtelnie zapakowane, dzięki czemu możesz zabrać je ze sobą nawet w podróż. Pamiętaj, jeśli chcesz poradzić sobie z zaparciami, skoryguj swoja dietę, pij dużo wody oraz skorzystaj z doskonałej formuły preparatu Xenna Balance.

Artykuł sponsorowany

Powiązane posty
Błonnik

Dieta bogata w błonnik – jakie produkty wybierać?

Błonnik jest włóknem pokarmowym, które nie ulega trawieniu. Nie dostarcza też żadnych…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.