Zdrowa żywność | Zdrowa dieta | zdrowojemy.pl

Czy warto jeść musli?

Czy warto jeść musli

Czy warto jeść musli

W zabieganych czasach bardzo często nie zastanawiamy się zbyt długo nad śniadaniem. Sięgamy po to, co mamy pod ręką i nie zwracamy specjalnie uwagi na wartości odżywcze. Tymczasem to właśnie śniadanie jest tym najważniejszym posiłkiem, któremu powinniśmy poświęcić jak najwięcej czasu w ciągu dnia. Dobrze dobrane śniadanie da nam odpowiednią ilość energii na cały dzień, a także zapewni zdrowie.

Dlaczego warto jeść zdrowe mieszanki?

Doskonałą opcją na zbilansowane i zdrowe śniadanie jest musli. To mieszanka różnych płatków zbożowych, naszych ulubionych owoców czy bakalii. Tak naprawdę możemy tam dodać wszystkie rzeczy, jakie zechcemy i które wyjątkowo nam smakują. Pamiętajmy, aby nie zmuszać się do mieszanek, które nie są dla nas naprawdę ulubione. Często zmuszamy się do jedzenia czegoś, co nie do końca nam smakuje, ponieważ jest zdrowe. Sięgajmy po zdrowe, ale także smaczne produkty. Istnieją różne mieszanki śniadaniowe. Możemy zalewać je mlekiem czy jogurtem, w zależności od upodobań.

Co zawierają takie mieszanki śniadaniowe?

Płatki musli są przeznaczone przede wszystkim dla osób, które potrzebują dużo dobrej energii w ciągu dnia. W mieszance znajduje się wiele węglowodanów złożonych, dlatego zwłaszcza osoby uprawiające sport będą zadowolone z takiego posiłku w ciągu dnia. Ziarna znajdujące się w mieszance śniadaniowej to przede wszystko dużo błonnika oraz minerałów i witamin. Według prowadzonych badań takie śniadanie pomagają w obniżeniu ryzyka wystąpienia u nas raka. Indeks glikemiczny takiego produktu jest niski, zatem poziom cukru we krwi jest jedynie trochę podwyższony. Nie ma wówczas takiego skoku cukru, jak przy niektórych innych produktach.
Dodanie do naszych płatków śniadaniowych różnych nasion sprawi, że dostarczymy naszemu organizmowi cennych kwasów Omega-3, co wspomoże pracę mózgu i serca. Osoby z cholesterolem również ucieszą się widząc poprawiające się wyniki badań. Istotną kwestią jest także fakt, iż po zjedzeniu takiego śniadania jeszcze długo nie będziemy głodni.

Odwiedź stronę OneDayMore i wybierz mieszankę dla siebie!

Musli to doskonała opcja na śniadanie dla każdego. Można je dowolnie modyfikować i ulepszać wedle swoich upodobań. Warto sięgać po owoce sezonowe, aby dostarczyć naszemu organizmowi jak najwięcej dobrych witamin i minerałów oraz długo cieszyć się zdrowiem. Z pewnością zdrowe śniadanie sprawdzi się każdego dnia i doda nam sił!

Exit mobile version