Inne

Coroczne zeznanie podatkowe – jak je zrobić?

Coroczne zeznanie podatkowe - jak je zrobić?
Coroczne zeznanie podatkowe - jak je zrobić?

Coroczne oddanie zeznania podatkowego to obowiązek każdej osoby, która uzyskuje dochody z tytułu wykonywania obowiązków zawodowych na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenie lub z tytułu prowadzenia własnej firmy. Rozliczenie PIT wymaga wypełnienia odpowiednich formularzy i zaznajomienia się z przepisami podatkowymi i ewentualnymi odliczeniami, które możesz wziąć pod uwagę podczas podawania poszczególnych kosztów. Sprawdź co musisz wiedzieć, żeby właściwie dobrać druk i wypełnić PIT 2023.

  • Jak właściwie rozliczyć PITy – wszystko, co musisz wiedzieć
  • PITy elektroniczne – jak działa elektroniczne zeznanie podatkowe?
  • Bezpieczeństwo twoich danych

 

Jak właściwie rozliczyć PITy – wszystko, co musisz wiedzieć

Prawo podatkowe i obowiązujące przepisy potrafią zmieniać się z miesiąca na miesiąc dlatego, zanim zabierzesz się za uzupełnianie druku zapoznaj się ze wszystkimi wytycznymi, które aktualnie obowiązują. Wszystko uzależnione jest od typu działalności, jaką wykonujesz oraz rodzaju obowiązującej umowy. Zgodnie z aktualnymi zasadami każdy przedsiębiorca wykazujący dochód swojej firmy ma obowiązek złożenia rocznego zeznania podatkowego na podstawie PIT-u 36, natomiast osoba prywatna, wykonująca obowiązki zawodowe na podstawie zawartej umowy wypełnia deklarację PIT 11, którą najczęściej uzupełnia pracodawca.

Wszelkie dodatkowe dochody, należności, składki, czy darowizny powinny być dodatkowo udokumentowane odpowiednim formularzem lub wypełnioną rubryką. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom obywateli stworzone stały specjalne narzędzia online, które pomogą rozliczyć poszczególne PITy i złożyć deklarację do wskazanego Urzędu Skarbowego w zaledwie kilka minut. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które ni potrafią samodzielnie wypełnić zeznania, nie mają zatrudnionej księgowej, która orientuje się w aktualnych regulacjach prawnych, oraz dla obywateli, które cenią swój czas.

PITy elektroniczne – jak działa elektroniczne zeznanie podatkowe?

Nowoczesne formy złożenia deklaracji podatkowej to doskonałe narzędzie, które ułatwi przejście poszczególnych czynności i wyeliminuje konieczność pozyskiwania odpowiednich dokumentów od poszczególnych pracodawców. Głównym zadaniem programu jest zaciąganie informacji o pracowniku z danych zapisanych w Urzędzie Skarbowym i przenoszenie ich bezpośrednio do odpowiednich formularzy. W ten sposób jedynie na podstawie podstawowych danych, jak numer PESEL, zaczynają ci się informacje dotyczące uzyskanych wynagrodzeń, darowizn oraz innych odciągnięć, jak odliczenie kosztów utrzymania dziecka, jednorazowe odliczenie kosztu instalacji i opłat internetowych i wielu innych, które należałoby umieścić w ręcznie wypełnianym formularzu.

Co więcej, tak samo, jak w przypadku tradycyjnego składania PITu masz możliwość wybrania jednej organizacji, której przekażesz 1% podatku, nie tracąc przy tym uzyskanych zwrotów.

Wszystkie elektroniczne formy rozliczeń są niemal natychmiast przekazywane do Urzędu Skarbowego, co znacznie skraca czas oczekiwania na wypłatę zwrotu podatku i eliminuje konieczność osobistego stawiennictwa w instytucji.

Bezpieczeństwo twoich danych

Nie musisz obawiać się wycieku danych poufnych. Wszystkie informacje o podatniku począwszy od numeru PESEL, danych kontaktowych oraz kwotach wykazanych w dokumentach są w pełni szyfrowane, a po złożeniu zeznania natychmiast usuwane z serwerów. Wykorzystywanie elektronicznych form rozliczeń to gwarancja bezpieczeństwa i pewność, że twoje zeznanie zostanie dostarczone na czas.

Powiązane posty
Inne

Diagnostyka POChP. Podstawowe badania, jakim należy się poddać

Każda osoba, u której występuje podejrzenie Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc, powinna…
Czytaj więcej
Inne

Zwalczanie wszy - jak to zrobić w odpowiedni sposób?

Takie zadanie, jak zwalczanie wszy, nie jest łatwe. A trzeba zaś odpowiednio zająć się tym…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.