Zdrowa żywność | Zdrowa dieta | zdrowojemy.pl

Catering dietetyczny – dieta komponowana

Catering dietetyczny - dieta komponowana

Catering dietetyczny - dieta komponowana

Praca, rodzina i szereg innych zajęć powodują, że brakuje czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków. Optymalna, dobrze zbilansowana to podstawa w dbaniu o zdrowie, odchudzaniu i utrzymaniu zgrabnej sylwetki. Racjonalny sposób odżywiania się chroni przed chorobami cywilizacyjnymi, które w znacznym stopniu zależą od tego, co jemy, np.: cukrzycą, otyłością, nadciśnieniem, chorobami serca. Samodzielne przygotowywanie zdrowych posiłków jest czasochłonne. Dlatego warto powierzyć gotowanie i dostarczenie jedzenia caterignowi dietetycznemu.

Dieta odpowiednia do oczekiwań

Zaletą cateringu dietetycznego jest dobranie diety do potrzeb zamawiającej osoby.  To zestaw pięciu posiłków komponowanych w oparciu o rozmowę z klientem. Przy układaniu menu uwzględnia się preferencje smakowe, alergie, choroby konsumenta.  Jedzenie jest tak skomponowane, że codziennie dostarczane są inne dania.

Dania w diecie pudełkowej (synonimiczna nazwa cateringu dietetycznego) są tak dobierane, że pokrywają zapotrzebowanie organizmu na wszystkie składniki odżywcze, a wartość kaloryczna dostosowana jest do oczekiwań zamawiającego. Catering dietetyczny Warszawa to dania lekkostrawne, zdrowe, gotowane z pełnowartościowych produktów. Do posiłków mogą być dołączone koktajle z owoców lub warzyw, które uzupełniają zapotrzebowanie na cenne witaminy i błonnik.  Dania zapakowane są w jednorazowe pojemniki. Jedzenie wystarczy podgrzać w mikrofalówce. Zamówienie dostarczane jest rano i jest to zestaw dań na cały dzień.

Zalety cateringu dietetycznego

Zdrowy i dietetyczny catering ma kilka zalet: jest indywidualnie dobrany do oczekiwań i potrzeb zdrowotnych zamawiającego. Gotowe posiłki dostarczane są pod wskazany adres: do domu, pracy, czy na uczelnię. Klient oszczędza czas, który musiałby poświęcić na zakupy i przygotowanie jedzenia.  Istnieje możliwość zamówienia diety z mięsem lub pozbawionej mięsnego dodatku. Przy korzystaniu z diety pudełkowej nie trzeba liczyć kalorii i zastanawiać się, czy dany składnik nie jest zbyt kaloryczny.

Sposób odżywiania dla każdego

Nieprawdą, że zdrowy catering dietetyczny to propozycja tylko dla osób odchudzających się, które chcą powierzyć komponowanie posiłków fachowcom. To oferta dla ludzi, którym zależy na zdrowym, zbilansowanym odżywianiu. Skorzystać z cateringu dietetycznego mogą też klienci chorujący na insulinoodporność, osoby będące na diecie bezglutenowej i nadciśnieniowcy. Specjalna oferta została przygotowana z myślą o kobietach w ciąży i matkach karmiących piersią. W ofercie jest także specjalny program żywieniowy dla osób o większej niż przeciętna aktywności fizycznej.

Catering dietetyczny przestał być modą kojarzoną ze światem gwiazd kina, mody i muzyki. Stał się jednym ze sposobów zdrowego odżywiania się wielu osób. Korzystają z niego osoby zabiegane, którym zależy na pełnowartościowych posiłkach. Dieta pudełkowa z dostawą w Warszawie pomaga w kształtowaniu właściwych, zdrowych nawyków żywieniowych. Gotowe posiłki dostarczane są transportem chłodniczym.

Exit mobile version