Żywienie

Stosuj te składniki, a szybko spalisz tłuszcz!

odchudzające składniki

10 składników, które pomoże Ci spalić tłuszcz:

 1. Płatki owsiane: idealne na śniadanie. Bardzo dobrze smakują, a przy tym zmniejszają łaknienie. Płatki zawierają bardzo dużą ilość błonnika, a także pomagają ustabilizować poziom cholesterolu.
 2.  Zielona herbata: jest bardzo pomocna osobom, który pragną schudnąć. Zawiera przeciwutleniacze pomagające w odchudzaniu i stabilizujące naszą wagę ciała. Każdego dnia warto jest pić 2 szklanki herbaty, przez co uzyskamy lepsze wyniki w walce ze zbędnym tłuszczem.
 3. Jajka: nie od dziś wiadomo, że jaja są bogatym źródłem białka i zawierają niewiele kalorii. Oprócz tego to one pomagają nam budować mięśnie.
 4. Jabłka: wzbogacone są o silne przeciwutleniacze i inne witaminy. Jabłka zawierają pektyny, które są „dobrymi” węglowodanami. To one stosowane są w leczeniu otyłości, gdyż potrafią wypełnić żołądek, zwiększają poczucie sytości, przyspieszają trawienie tłuszczów.
 5. Papryka chilli: Zielona chilli zawiera kapsaicynę, która pomaga w rozwoju komórek odpowiedzialnych za wzrostu ciała. Zielona chilli spala kalorie w szybkim czasie oraz przyspiesza metabolizm nawet o 25%.
 6. Miód: najlepiej jest go stosować wczesnym rankiem. Wystarczy dodać troszkę miodu do ciepłej wody, wymieszać i wypić. Idealnie sprawdza się w spalaniu tłuszczu.
 7. Czosnek: zawiera allicynę (organiczny związek chemiczny), który posiada właściwości antybakteryjne oraz pomaga nam zmniejszyć zawartość tłuszczu. Dodatkowo jest również potrzebny do usuwania „złego” cholesterolu.
 8. Pomidory: chronią nasz organizm przed rakiem, a oprócz tego pomagają nam spalić tłuszcz w krótkim czasie. Pomidory jako jedne z ważniejszych warzyw powinny często występować w naszej diecie.
 9. Gorzka czekolada: zawiera flawonoidy o właściwościach przeciwzapalnych, które pomagają zmniejszyć poziom cholesterolu we krwi. Gorzka czekolada wpływa również na zwiększenie wzrostu serotoniny we krwi, a jej niewielka ilość również wspomaga spalanie tłuszczu.
 10. Trawa pszeniczna: coraz bardziej popularniejsza w Polsce. Wzmacnia naszą przemianę materii i przyczynia się do zmniejszenia tkanki tłuszczowej.

2 komentarze

Kliknij, aby skomentować

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Nigdy nie spodziewałem się, że gorzka czekolada pozytywnie wpływa na zdrowie… Od zawsze wszystko co czekoladowe kojarzyło mi się z dodatkowymi cukrami, kaloriami. Może w końcu skuszę się na kawałek.

Polub nas na Facebooku!