Porady Żywienie

Sklep z dobrą kawą

Sklep z dobrą kawą
Sklep z dobrą kawą


Kawę piją prawie wszyscy. Jest jedną z najbardziej popularnych używek – legalną i społecznie akceptowaną. Kawa to inspiracja dla dobrego interesu – kawiarni, sieci automatów, czy też dla dobrego sklepu z kawą.

Co właściwie można dostać w dobrym sklepie z kawą?

Dobry sklep z kawą, to wybór spośród wielu gatunków kawy ziarnistej. Palonej i zielonej, arabiki, robusty i ich mieszanek. Dostaniemy tam też kawy smakowe, aromatyzowane wanilią, czy ekstraktem z karmelu lub czekolady. Arabika, jest dostępna m.in. tu www.tommycafe.pl/124-kawa-top-arabica

Jednak sklep z kawą, to nie tylko półki wypełnione szerokim wyborem wysokiej jakości ziarna.

W dobrym sklepie z kawą, mamy możliwość zmielenia wybranej kawy, a nawet jej degustacji.

Dostaniemy tam również akcesoria do parzenia, czasem nawet serwisy do kawy.

Kiedy warto odwiedzić dobry sklep z kawą?

Jeśli masz wśród rodziny, czy przyjaciół smakosza kawy, właśnie w takim sklepie znajdziesz trafiony prezent. W zależności od sytuacji masz wybór – od drogiego serwisu, do paczki ziaren w ulubionym gatunku, z wszelkiego rodzaju akcesoriami pomiędzy. Rzecz jasna podobnie, jak w przypadku każdego innego prezentu, dobrze jest wiedzieć, co osoba którą chcemy obdarować już ma – jeśli myślimy o zakupie akcesoriów do parzenia, albo jakie gatunki preferuje – jeśli planujemy kupić dobrą kawę.

Czy warto prowadzić sklep z kawą?

Ludzie kawę piją, pili i pić będą. Czy automatycznie oznacza to, że prowadzenie sklepu z dobrą kawą jest opłacalne?

Wszystko zależy od miejsca, w jakim chcesz poprowadzić taki biznes i od tak zwanych usług i towarów dodanych. Z samej kawy nie wyżyjesz, jeśli jednak w twoim sklepie będzie można dostać wszystko, co się wokół kawy kręci, masz spore szanse na sukces.

Bardzo dobrym pomysłem jest połączenie sklepu z kawą i kameralnej mini kawiarni. Takiej, która będzie bardziej miejscem degustacji, niż lokalem gastronomicznym. Musi być wyczuwalne, że to sklep z kawą jest naszym oczkiem w głowie. Kawa ma być bóstwem, a mini – kawiarenka jedynie miejscem oddawania mu czci.

W takich miejscach sprzedajemy nie tylko określony towar, ale przede wszystkim atmosferę. Musi ona być na tyle magnetyzująca, że klienci będą wracać po więcej, a nasz dobry sklep z kawą będzie nie tylko ich jedynym miejscem zaopatrzenia w popularną używkę, ale też miejscem spotkań.

Jeśli mamy choć w niewielkim stopniu pamięć do twarzy, jesteśmy o krok do przodu przed konkurencją. Nasi klienci witani w sklepie z kawą jak u siebie, tym chętniej będą do nas wracać i polecać nasz sklep znajomym.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem https://www.tommycafe.pl

Polub nas na Facebooku!

Polub nas na Facebooku!