Co jesz?

Jak należy komponować zdrowe lunche?

Jak należy komponować zdrowe lunche
Jak należy komponować zdrowe lunche

Odpowiednia ilość spożywanych posiłków w ciągu dnia wpływa znacząco na nasze samopoczucie oraz ogólną kondycję fizyczną.

Przyjęło się, że w ciągu dnia należy spożyć pięć posiłków, na które składają się: śniadanie, drugie śniadanie, lunch/obiad, podwieczorek i kolację. Czy jednak można stosować się do zasad zdrowego żywienia, kiedy pracuje się przez 8 godzin dziennie? Oczywiście! Należy tylko pamiętać, aby w naszym zestawie podręcznym codziennie znajdował się lunch.

Z czego powinien składać się lunch?

Zdrowy posiłek to odpowiednio zbilansowanego składniki. Nie należy więc zapominać o owocach, warzywach, nabiale czy źródłach białka. Lunch czy obiad powinien zaspokajać około 35% dziennego zapotrzebowania organizmu na energię. Należy więc pamiętać by był sycący i pożywny. Doskonałym rozwiązaniem na urozmaicenie tego posiłku jest podzielenie go na dania. Pierwszym może być bogata w składniki warzywne zupa. Na drugie danie natomiast powinno składać się źródło białka wraz z dodatkami – warzywami, makaronem pełnoziarnistym czy ryżem.

Skąd czerpać inspirację?

W internecie dostępnych jest mnóstwo przepisów na dania lunchowe, które można zabrać do pracy. Warto też zainspirować się przepisami czy kompozycjami, które stworzyli inni. Zajrzyj do pobliskich restauracji, podejrzyj w internecie jak wygląda dziś lunch na Skrajnej i sprawdź, jak różnorodne może być Twoje menu.

Lunch dla zapracowanych

Nie jesz w pracy, bo nie masz kiedy przyrządzić posiłku? Nie ma problemu! Wiele restauracji ma w swojej ofercie dania lunchowe. Są one przyrządzane szybko, więc nie musisz się martwić, że czas oczekiwania przekroczy czas, który masz przeznaczony na przerwę w pracy. Nie musisz się też martwić o odpowiednią kompozycję dań. Profesjonalni kucharze zrobili to za Ciebie. A może szef nie pozwala Ci wychodzić z pracy podczas przerwy? Na to również jest rozwiązanie. Zamów lunch na Skrajnej i zabierz go ze sobą do pracy. Jedzenie jest odpowiednio zapakowane i świeżo przyrządzane, w związku z czym jedzenie w pracy posiłku będzie smaczną i zdrową przyjemnością.

tylko pamiętać, aby w naszym zestawie podręcznym codziennie znajdował się lunch.

Polub nas na Facebooku!

Polub nas na Facebooku!