Domowa apteczka

Naturalne środki antykoncepcyjne

Myśląc o naturalnych środkach antykoncepcyjnych, automatycznie przypomina się kalendarzyk małżeński. W rzeczywistości jest to tylko jeden z wielu sposobów tej antykoncepcji. Jedną z jej zalet jest fakt, że poprzez brak mechanicznych środków antykoncepcyjnych, można w pełni cieszyć się doznaniami seksualnymi. Także brak ingerencji w działanie organizmu kobiety przemawia tutaj na plus naturalnych metod. Przyjrzyjmy się, na czym polega naturalna antykoncepcja.

Słuchanie własnego ciała

Naturalne metody antykoncepcji są coraz częściej wybierane przez kobiety z racji braku jakiejkolwiek ingerencji w gospodarkę hormonalną oraz cykl miesiączkowy. Antykoncepcja ta polega przede wszystkim na obserwowaniu ciała i sporządzaniu zapisów, poprzez które określimy, kiedy występują u nas dni płodne, a kiedy niepłodne. Zdobędziemy wtedy informację, kiedy należy powstrzymać się od aktywności seksualnej.

Czy naturalna antykoncepcja jest skuteczna?

Spore grono lekarzy uważa, że antykoncepcja naturalna jest nieskuteczna. Jako argument przywołują definicję antykoncepcji, która ma chronić przed zajściem w ciążę w trakcie stosunku płciowego. Więc jeśli aktywności seksualnej brak, metody takiej nie można nazywać antykoncepcją. Każda metoda antykoncepcji naturalnej opiera się właśnie na braku współżycia podczas dni płodnych (jest to kilka dni przed owulacją i tuż po).

Rodzaje antykoncepcji naturalnej

Każda naturalna metoda antykoncepcji polega na określeniu dni płodnych. Następnie podczas tego cyklu stosuje się wstrzemięźliwość seksualną. Niestety, plemnik może przeżyć do siedmiu dni w ciele kobiety, jeśli znajdzie się w sprzyjających dla siebie warunkach. Dlatego metoda ta może czasem zawieść. Ten rodzaj antykoncepcji jest również nazywany naturalną metodą planowania rodziny. Metody, które zalicza się do tych technik to m.in.: metoda objawowo-termiczna (Rötzera), metoda termiczna, metoda kalendarzowa (kalendarzyk małżeński), metoda śluzowa (Billingsa) czy stosunek przerywany.

Antykoncepcja online

Jeśli jednak masz obawy co do naturalnych metod, warto udać się do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne. Czasem może być to trudne do zrealizowania „na już”, dlatego w takim wypadku z pomocą przychodzi online ginekolog. Recepta online na środki antykoncepcyjne, to najszybsza metoda na wykupienie leków na już.

E-recepta tabletki antykoncepcyjne

Antykoncepcja recepta online to bardzo szybki sposób na uzyskanie recepty na tabletki antykoncepcyjne, a także na tabletkę „dzień po”. Podczas konsultacji online lekarz przeprowadzi z tobą wywiad i przepisze ci e-receptę na potrzebne środki. Dlatego jeśli potrzebujesz szybkiej wizyty u ginekologa, warto skorzystać z tej opcji.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.