Domowa apteczka

Jak działają soczewki (szkła) z powłoką Blue Control?

Jak działają soczewki (szkła) z powłoką Blue Control
Jak działają soczewki (szkła) z powłoką Blue Control

Wysokoenergetyczne światło niebieskie jest szkodliwe dla oczu. Jego nadmiar może przyczyniać się do rozwoju wielu schorzeń narządu wzroku, wywoływać zmęczenie oczu, gorsze samopoczucie, a nawet bezsenność. Ponieważ światło niebieskie, mimo że jest zjawiskiem naturalnym, jest także emitowane przez ekrany niemal wszystkich urządzeń cyfrowych, w praktyce oznacza to, że każdego dnia jesteśmy narażeni na jego wpływ, który w nadmiarze jest szkodliwy. Soczewki HOYA z powłoką Blue Control, czyli okularowe soczewki z filtrem światła niebieskiego, powstały, by chronić pracujących przy komputerze przed szkodliwym wpływem nadmiaru wysokoenergetycznego światła niebieskiego. W jaki sposób działają szkła okularowe z powłoką Blue Control stworzone przez firmę HOYA, światowego lidera pionierskich rozwiązań optycznych? Kto powinien z nich korzystać?

Soczewki okularowe HOYA z powłoką Blue Control – co je wyróżnia?

Soczewki HOYA Blue Control to nowoczesne szkła okularowe pokryte innowacyjną antyrefleksyjną powłoką Blue Control, która neutralizuje nadmiar niebieskiego światła i w ten sposób eliminuje negatywne skutki wywołane nadmierną ekspozycją na jego działanie. Okularowe soczewki z filtrem światła niebieskiego HOYA poprzez ograniczenie szkodliwego wpływu światła niebieskiego chronią oczy, zapobiegając ich przemęczeniu, wysuszeniu i podrażnieniu. Szkła z powłoką HOYA Blue Control minimalizują również niekorzystne skutki ekspozycji na światło niebieskie, np. zaburzenia rytmu dobowego wywołane niedoborem hormonu snu, którego produkcja ulega ograniczeniu, gdy światło niebieskie dociera do naszych oczu w nadmiernej ilości. Soczewki z powłoką HOYA Blue Control dodatkowo poprawiają ostrość i kontrast widzenia oraz redukują uciążliwe refleksy.. Dodatkowo powłoka HOYA Blue Control chroni soczewki przed zarysowaniem i ułatwia ich czyszczenie.

Kto powinien nosić okularowe soczewki z filtrem światła niebieskiego?

Okulary wyposażone w szkła z filtrem światła niebieskiego często postrzegane są jako specjalne okulary do pracy przy komputerze, potrzebne jedynie pracownikom biurowym i informatykom. Tymczasem światło niebieskie dociera w nadmiarze do naszych oczu również wtedy, gdy wpatrujemy się w ekran telefonu, tabletu, przenośnej konsoli do gier czy telewizora. Światło niebieskie emitują także wszechobecne energooszczędne żarówki. Już kilka godzin dziennie spędzonych ze smartfonem w ręku czy przed telewizorem, bez ochrony oferowanej przez soczewki ze specjalną powłoką, może wywołać podrażnienie i przemęczenie oczu, ich pieczenie i suchość, a także spowodować bóle głowy czy trudności z zasypianiem. Dlatego szkła z powłoką Blue Control to najlepszy wybór dla wszystkich użytkowników urządzeń cyfrowych, bez względu na ich wiek czy profesję. Niewątpliwie soczewki do okularów z powłoką Blue Control rekomendowane są dla osób pracujących w biurze przed monitorem komputera, ale przydadzą się one także młodzieży szkolnej, studentom, zapalonym graczom i wszystkim miłośnikom cyfrowej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.