Zdrowie

Dalekowzroczność – co warto o niej wiedzieć?

Czym jest dalekowzroczność?
Czym jest dalekowzroczność?

Dalekowzroczność to jedna z bardzo często występujących wad wzroku. Wiele osób wciąż jednak nie wie czym tak naprawdę charakteryzuje się ta choroba, z czego wynika oraz w jaki sposób skutecznie ją leczyć. Pora rozwiać wątpliwości i dowiedzieć się czegoś więcej o tym schorzeniu!

Czym jest dalekowzroczność?

Dalekowzroczność to choroba, która spotykana jest pod nazwą hyperopia lub nadwzroczność to wada wzroku, która powoduje, że mamy problem z wyraźnym widzeniem przedmiotów, które znajdują się blisko naszych oczu. Dzieje się tak dlatego, ponieważ w wyniku złej akomodacji oka wiązka światła docierająca do oka nie skupia się na siatkówce a poza nią. Mamy tu więc do czynienia z sytuacją odwrotną do krótkowzroczności. Sporo informacji na temat tego schorzenia znajdziesz na stronie www.coopervision.pl.

Jak się objawia?

Jakie objawy powinny nas zaniepokoić i zachęcić do wizyty u okulisty? Przede wszystkim nienaturalne oddalanie gazety, książki lub innych przedmiotów od siebie. Chorzy nie mają problemów z przeczytaniem treści na tablicy ogłoszeniowej zaś z trudem przychodzi im np nawleczenie igły. Dodatkowo mogą pojawić się problemy bóle głowy, łzawienie, zmęczenie oczu.

W jaki sposób można korygować tą wadę?

Dalekowzroczność to wada wzroku, na którą nie ma magicznego lekarstwa. Podobnie jak w przypadku pozostałych częstych schorzeń a więc krótkowzroczności i astygmatyzmu nie pomoże nam leczenie farmakologiczne. Na szczęście osoby, które cierpią na tą chorobę mają wiele metod korekcji wzroku. Tradycyjna to oczywiście okulary, odważni, którzy chcą zapomnieć o problemie raz na zawsze mogą zdecydować się na laserową korekcję wzroku. Zaś osoby, które nie chcą poddawać się zabiegom a mimo to żyć aktywnie mogą wykorzystać soczewki kontaktowe, które skutecznie radzą sobie z tą wadą.

Podsumowując, dalekowzroczność to częsty problem, który dotyka osób w każdym wieku – nie należy jej bowiem mylić ze starczowzrocznością, czyli chorobą znaną również jako prezbiopia. Na szczęście, w dzisiejszych czasach istnieją bardzo skuteczne metody jej korygowania, dzięki czemu nie musi przeszkadzać nam ona w codziennym życiu.

Polub nas na Facebooku!

Polub nas na Facebooku!