Domowa apteczka Zdrowie

5 zalet picia herbaty z mięty

herbata ziołowa
herbata ziołowa

Mięta występuje w wielu odmianach, które różnią się od siebie intensywnością aromatu i smaku, a także kształtem. Wykorzystywana jest nie tylko w celach zdrowotnych, ale również jako ciekawa przyprawa. Herbata miętowa ma doskonały smak, który wzbogaci posiłki w ciągu dnia. Wykazuje doskonały aromat i walory smakowe zarówno w formie gorącej, jak i mrożonej. Dodatkowym atutem napoju jest szeroki wachlarz właściwości, które wpływają na stan zdrowia, kondycje fizyczną i psychiczną.

Herbata miętowa a dieta

Picie gorącej herbaty z mięty nie tylko rozgrzewa, ale również wpływa na zmniejszenie apetytu. Takie działanie pozwoli uniknąć objadania się, niekontrolowanego podjadania, a także uczucia głodu tuż po spożytym posiłku. Mięta hamuje również ochotę na cukier i słodkie produkty.

Herbata miętowa a praca układu trawiennego

Napój z mięty wspomaga trawienie pokarmów poprzez ułatwienie transportu pokarmu w jelitach, czyli pobudzenie ich perystaltyki. Wypicie filiżanki herbaty miętowej po ciężkostrawnym, tłustym posiłku przyniesie ulgę i pozwoli uniknąć konsekwencji takiego dania, a więc uczucia ociężałości, wzdęć cz gazów. Dodatkowo łagodzi inne problemy i dolegliwości układu pokarmowego.

Herbata miętowa a relaks

W sytuacjach stresowych herbata miętowa będzie doskonałym sposobem na ukojenie nerwów. Udowodniono, że mięta znacznie wpływa na obniżenie uczucia zdenerwowania, niepokoju i frustracji. Aromatyczny zapach pomaga odprężyć się i wyciszyć, a wyborny smak herbat zielonych o smaku cytryny czy kwitnącej wiśni ze strony Herbapol.com.pl podkreśli chwile wytchnienia.


Herbata miętowa a przeziębienie

Wykazano, że mięta ma właściwości przeciwskurczowe i bakteriobójcze, dlatego doskonale sprawdzi się w przypadku przeziębienia czy bólu stawów i mięśni. Intensywny i ożywczy aromat mięty będzie działał jako inhalacja dla zatkanego nosa czy chorych zatok.

Herbata miętowa a inne choroby

Przeciwutleniacze, które znajdują się w herbacie miętowej mają wiele pozytywnych działań dla organizmu. Ograniczają między innymi występowanie chorób nowotworowych oraz chorób układu krążenia, ponieważ mięta obniża wysokie ciśnienie i normalizuje rytm serca.