Uroda i porady

Biorąc kąpiel pozbędziesz się bólu i stresu

Zobacz, jakie korzyści przynosi kąpiel w wannie!

Nie wierzysz, że kąpiel w wannie może przynosić wiele korzyści dla Twojego organizmu? Możemy odnaleźć więcej powodów, niż kiedykolwiek mógłbyś sobie wyobrazić, zwłaszcza, że jest to potwierdzone przez naukę. Kąpiel w wannie to relaks dla ciała i umysłu. Nie ma nic lepszego dla Twojego organizmu, jak półgodzinne wylegiwanie się w ciepłej wodzie.

Każdego dnia poszukuje się metod wspomagających leczenie osób. Wykazano, że moczenie ciała w ciepłej wodzie co najmniej kilka razy w tygodniu, przez minimum 2 miesiące, pomaga o wiele bardziej w łagodzeniu lęków, niż leki wypisywane na receptę. Wierzyć, czy też nie wierzyć, pozostawiam to Wam 🙂

1. Zimową porą kąpiel w wannie uspokaja suchą skórę

Może teraz zdziwicie się, ale dopiero niedawno potwierdzono, że owies może uleczyć skórę. Jedną z metod, która pozwoli Ci pozbyć się problemów ze skórą, swędzenia, a także ukoić stany zapalne jest zastosowanie owsa. Wystarczy w płóciennym woreczku bądź nawet w czystej skarpetce umieścić około ½ kg płatków owsianych. Następnie związać gumką i umieścić w ciepłej bądź w gorącej wodzie w wannie. Gdy już to zrobisz, śmiało możesz poleżeć z 15 do 20 minut.

Zastosowań płatków owsianych jest bardzo wiele. W najbliższym czasie postaram się napisać coś więcej na ich temat.

2. Lecznicza kąpiel z olejkiem eterycznym

Tak, to prawda!
Aby poczuć się lepiej przez cały dzień, wystarczy dodać do kąpieli olejki eteryczne. Aromaterapia jest coraz częściej doceniana, na przykład bergamotka łagodzi stres, pomaga odzyskać uczucie świeżości, olejek lawendowy poprawia nastrój, rozluźnia mięśnie oraz koi nerwy po ciężkim dniu. Jeśli z samego rana chcesz poczuć się orzeźwiona i pobudzona, to wypróbuj olejek rozmarynowy.

3. Ciepła kąpiel na ból mięśni

Gorąca kąpiel może ulżyć Ci nie tylko wtedy, gdy masz zatkany nos, ale również wtedy, gdy doskwiera Ci ból mięśni. Kąpiel jest doskonała, gdy czujesz że jest Ci zimno, gdy łapie Cię choroba. To idealny lek przeciwbólowy.

4. Gwarancja spokojnego snu

Podczas gwałtownych zmian pogody, Twój organizm produkuje melatoninę wywołującą sen. Bardzo szybko może Ci spaść wówczas temperatura ciała, dlatego ciepła kąpiel przed snem może okazać się doskonałą możliwością jej podniesienia. Po kąpieli temperatura stopniowo dostosowuje się do powietrza, co może sprzyjać długiemu snu.

komentarz

Kliknij, aby skomentować

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Zawsze gdy jestem zestresowana po całym dniu, to biorę kąpiel. Pomaga mi i uspokaja. Co do zasypiania to różnie, bo jak pojawiają się setki myśli to i tak ciężko zasnąć. 🙂 ale zgodzę się z tym że łagodzi ból mięśni i koi skórę.

Polub nas na Facebooku!