Zdrowie

Korony zębowe – co to właściwie jest?

Korony zębowe – co to właściwie jest
Korony zębowe – co to właściwie jest

Każdy z nas marzy o tym, aby mieć piękne i zdrowe zęby. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Przyczyn występowania przebarwień, czy po prostu psucia się zębów, może być naprawdę bardzo dużo. Nie oznacza to jednak, że nie możemy z nimi walczyć. Obecnie medycyna jest bardzo rozwinięta, mamy naprawdę mnóstwo metod skutecznego radzenia sobie z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi. Jak jednak sprawić, aby nasze zęby były śnieżnobiałe i równe? Sprawdźmy.

Rekonstrukcja zębów zniszczonych przez próchnicę

Jedną z najczęstszych przyczyn, które powodują, że nasze zęby nie są piękne i zdrowe, jest próchnica. Zęby dotknięte próchnicą wyglądają nieestetycznie. Rzadziej się uśmiechamy, ponieważ wstydzimy się pokazywać nasze zniszczone zęby. Można jednak temu zaradzić. Oczywiście, najważniejsza zawsze jest profilaktyka. Kiedy jednak na profilaktykę jest już za późno, należy podjąć inne metody leczenia próchnicy. Założenie koron zębowych to jedna z metod, która pozwala na uzyskanie pięknego i śnieżnobiałego uśmiechu.

Czym dokładnie są korony zębowe?

Skoro wiemy już, jakie mamy możliwości, jeśli chodzi o radzenie sobie z problemem próchnicy, warto dowiedzieć się, czym dokładnie są korony legionowo. Korony zębowe, to swego rodzaju nakładki na zęby, które nakładane są na zęby martwe. Zakłada się je w celu poprawy estetyki wyglądu naszego uśmiechu. Korony zębowe zakłada się wówczas, kiedy nie ma już absolutnie żadnej możliwości leczenia zęba. Mocuje się je najczęściej na pozostałościach zęba, jednakże tylko wówczas, jeśli jest on zdrowy. Lekarz szlifuje ząb, a następnie nakłada koronę. Jej kolor musi być w pełni spójny z tym, jakiego koloru są pozostałe zęby.

Inne wskazania do założenia korony zębowej

W związku z tym, że korony zębowe zakładane są na martwe zęby, wskazaniem do ich założenia jest także choroba zęba, który został poddany leczeniu kanałowemu. Korony zębowe mogą też zabezpieczyć ząb przed złamaniem. W przypadku, kiedy rekonstrukcji poddawany jest nasz zgryz, także zaleca się założenie koron zębowych.

Chcesz wiedzieć wiecej? Sprawdź na https://savoydent.pl

Powiązane posty
Zdrowie

Elektryczne wózki inwalidzkie – przeznaczenie i refundacja z NFZ

Szczególnym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest inwalidzki wózek…
Czytaj więcej
Zdrowie

Jak dobrać wózek inwalidzki dla dzieci?

Wybór wózka inwalidzkiego dla dziecka może być trudny, ponieważ istnieje wiele różnych…
Czytaj więcej
Zdrowie

Dobór odpowiednich okularów

Z iloma wadami wzroku ma się do czynienia w obecnym czasie? Wieloma! Można je podzielić…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.