Zdrowa żywność | Zdrowa dieta | zdrowojemy.pl

Jak właściwie dobrać dietę? Catering dietetyczny

Jak właściwie dobrać dietę? Catering dietetyczny

Jak właściwie dobrać dietę? Catering dietetyczny

Dużo osób zastanawiających się nad wyborem cateringu dietetycznego obawia się, że nie wybierze dla siebie odpowiedniego jadłospisu. Ile kalorii rzeczywiście powinniśmy jeść? Czy można zdecydować się na jadłospis bez glutenu – mimo braku stwierdzonej nietolerancji? Ile posiłków zamówić, czy trzy mi wystarczą? Jeśli zastanawiasz się nad wyborem cateringu dietetycznego i nie wiesz, na co się zdecydować, ten artykuł jest dla Ciebie.

Ile kalorii naprawdę potrzebuję?

Dietę najlepiej skonsultować z lekarzem, ale jeśli nie masz w tej chwili takiej możliwości, możesz obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne specjalnym wzorem lub w jednym z dostępnych w internecie kalkulatorów. Wystarczy, że znasz swój wiek, wzrost, wagę i ocenisz stopień aktywności fizycznej (od kanapowego stylu życia po intensywny trening kilka razy w tygodniu) oraz cel diety (odchudzanie, stabilizacja, zwiększenie wagi) a otrzymasz dokładne wyliczenie, ile kalorii dziennie powinieneś spożywać.

Czy zdecydować się na dietę specjalną?

Oczywiście – jeśli jesteś uczulony na laktozę czy gluten, powinieneś wybrać dietę, która pasuje do Ciebie. Nie wiesz, czy nie jesteś uczulony? Jeśli masz podejrzenia, że np. gluten Ci szkodzi lub chcesz ograniczyć mięso i poznać potrawy wegetariańskie – nie ma żadnego problemu. Catering dietetyczny to świetny sposób na wypróbowanie nowych diet, poznanie nowych smaków i sprawdzenie, czy wyeliminowanie z diety jakiegoś składnika Ci służy.

Ile posiłków dziennie powinienem jeść?

Wszystko zależy od Twoich przyzwyczajeń, stylu życia. Jeśli na co dzień jesteś zabiegany i zazwyczaj jesz tylko późne śniadanie i kolację, nie decyduj się od razu na 5 posiłków – najpierw spróbuj jeść chociaż 3 o regularnych porach, a dopiero później stawiaj następny krok. Jeśli jesz mało, ale często, szybko robisz się głodny, jesteś w ciąży – stawiaj na 5 posiłków każdego dnia.

Czy przed cateringiem warto pójść do lekarza?

Intensywne odchudzanie powinno być przeprowadzane zawsze pod kontrolą dietetyka – dlatego jeśli Twoim celem jest zrzucenie więcej niż 10 kg, powinieneś udać się do lekarza. Zawsze polecamy też wykonanie podstawowych badań, np. krwi, aby upewnić się, że ze zdrowiem wszystko w porządku oraz z dumą oceniać swoje wyniki po ukończonej diecie (ach, ten spadający cholesterol!). Jeśli rozważasz dietę eliminacyjną, polecamy oczywiście testy na nietolerancje pokarmowe – to dobry moment, aby sprawdzić, co nam naprawdę szkodzi.

Sprawdź ofertę cateringu dietetycznego na https://lodzkiepudelko.pl/

Exit mobile version