Diety lecznicze

Leczenie naturalne stłuszczenia wątroby

Marskość wątroby

Stłuszczenie wątroby dolega głównie ludziom otyłym. Występuje także u ludzi, nadużywających alkohol. Pojawia się ono głównie w wyniku prowadzenia nieodpowiedniej diety. Następstwem tego jest gromadzenie się na komórkach wątroby kropli tłuszczu. Stłuszczenie może pojawić się także w wyniku nadużywania leków.

Ciężko jest zauważyć jakiekolwiek objawy, które świadczyłyby o tym, że nasza wątroba uległa stłuszczeniu. Jednakże jest kilka dolegliwości, które mogą dowodzić o naszej chorobie. Według badań podstawowymi objawami są bóle z prawej strony, pod łukiem żebrowym, problemy z wypróżnianiem, a także z trawieniem. W początkowym okresie choroba ta jest oczywiście uleczalna.

A więc jakie jest leczenie w przypadku stłuszczenia wątroby?

Pierwszym i podstawowym zadaniem jest zmiana trybu życia, a także zmiana sposobu odżywiania. W tym schorzeniu pomagają nie tylko leki farmakologiczne, odpowiednia dieta niskotłuszczowa, ale również zioła. Jedną z roślin stosowaną w lecznictwie chorób wątrobowych jest ostropest plamisty, regenerujący wątrobę. Roślina podobna bardzo do ostu, zawiera szereg substancji organicznych, które zmniejszają ryzyko nowotworów. Z ostropestu pozyskiwana jest sylimaryna poprawiająca trawienie, wykazująca działanie przeciwzapalne, a także rozkurczowe. Ostropest jest skuteczny tylko i wyłącznie, gdy osoby nadużywające alkohol zlikwidują go ze swojego życia.

Stosowanie wywaru z tej rośliny w większości przypadków likwiduje dolegliwości związane z wątrobą, a także poprawia jej funkcjonalność.

komentarz

Kliknij, aby skomentować

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • kiedy pojawilo sie uczucie ciezkosci i czasami bol pod prawym zebrem, lekarz po badaniach stwierdzil, ze to przeciazenie watroby. Czy to to samo i nie chcial mnie po prostu martwic? Generalnie dostalam zalecenie lekkiej diety i dwa razy dziennie lykanie Essentix. Juz jest wszystko dobrze, nie mam zadnych objawow nawet po tlustym posilku, ale chcialabym wiedziec czy to co mialam to ta sama dolegliwosc.

Polub nas na Facebooku!