Diety odchudzające

Dieta 1000 kcal

Gdy po raz pierwszy usłyszałam nazwę tej diety, całkowicie zwątpiłam w jej działanie. Przed oczyma od razu pojawiło się kilka obrazów, które powodowały odrazę i zniechęcenie: kilka posiłków dziennie, troszeczkę chleba, ani jednego solidnego dania…za czym po prostu przepadam!!! Ale czy słusznie jest rezygnować z czegoś, tylko dlatego, że nazwa brzmi przerażająco i nie jest atrakcyjna? A może warto zapoznać się z jej zasadami?

Tak więc z racji tego, że jestem uparta, przeprowadziłam analizę diety 1000kcal. Jak każdy z Was rozpoczęłam poszukiwania w Internecie. Przeczytałam kilkadziesiąt postów, które niestety nie pozwoliły mi zdobyć odpowiedzi na poszukiwane pytania: co mogę jeść podczas stosowania diety 1000kcal? Czego powinnam unikać bądź jakich efektów mogę spodziewać się….
A co z resztą? Czy dieta należy do zdrowszych diet, co zawiera standardowy jadłospis? Efekt jojo –czy mogę o nim zapomnieć i przestać się martwić?

Każde kolejne pytanie ciągnie za sobą następne, tak więc postaram się Wam pokrótce opisać, co udało mi się znaleźć, buszując po Internecie. Zapraszam 🙂

Jak sama nazwa mówi, dziennie możesz dostarczyć organizmowi 1000 kcal. Oczywiście jest wiele opinii na jej temat, z pewnością mogę się również zgodzić z tym, że stosowanie jej przez długi okres czasu może negatywnie skutkować na nasz organizm.

Jadłospis – dieta 1000 kcal

Niby możemy w tej diecie spożywać wszystko na co mamy ochotę, ale pomyśl teraz, jeśli zdecydujesz się np. na całą przepyszną, orzechową tabliczkę czekolady, która zawiera ponad 500 kcal! Przez cały dzień Twoim zadaniem jest dostarczyć 1000 kcal, a czekolada stanowi aż połowę zapotrzebowania! Dlatego lepiej odrzucić fast foody, słodycze, słodzone napoje i spożywać zdrową, nieprzetworzoną żywność. Spójrz ile cennych składników odżywczych jesteś w stanie dostarczyć organizmowi spożywając ryby, mięso, warzywa! Warto jest zrezygnować ze smażonych produktów,

W diecie 1000 kcal powinniśmy spożywać 5 posiłków dziennie:

  • śniadanie – około 250 kcal
  • drugie śniadanie – około 100 kcal
  • obiad – 350 kcal
  • podwieczorek – 100 kcal
  • kolacja – 200 kcal

Zobacz także portal wakacyjny

Powiązane posty
Diety odchudzające

Zdrowa i zrównoważona dieta, której podstawą jest pieczywo bezglutenowe

Osoby borykające się z celiakią bądź z alergią na gluten, jeszcze do niedawna musiały…
Czytaj więcej
Diety odchudzające

Gdy brakuje czasu na domowe pichcenie - dieta pudełkowa

Wiele osób słyszących cokolwiek o diecie pudełkowej ma przeświadczenie, że jest ona dedykowana…
Czytaj więcej
Diety odchudzające

Odchudzanie bez wyrzeczeń

Odchudzanie to przede wszystkim wyrzeczenia. Rezygnacja z ulubionych przysmaków i rozkoszy…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.