Zdrowa żywność | Zdrowa dieta | zdrowojemy.pl

Czy dieta ma wpływ na kondycję naszych włosów?

Czy dieta ma wpływ na kondycję naszych włosów?

Czy dieta ma wpływ na kondycję naszych włosów?

Kondycja włosów jest odzwierciedleniem naszego zdrowia. Włosy suche, łamliwe, przetłuszczające się mogą być efektem niewłaściwego odżywiania się oraz nieodpowiedniej pielęgnacji włosów.  Kiedy włosy są łamliwe, pozbawione blasku, a kosmetyki do włosów niewiele pomagają, to warto przyjrzeć się swojej diecie. Najlepszy kosmetyk do włosów nie poradzi sobie z problemami, kiedy w organizmie brakuje podstawowych składników odżywczych.

Dieta przeciwko wypadaniu włosów

Wzmożone wypadanie włosów ma wiele przyczyn, np.:  długotrwały  stres czy przemęczenie, różnorodne zaburzenia lub anemia, czyli brak określonych składników w organizmie. Anemię pomagają zwalczyć, a tym samym poprawić stan włosów, produkty bogate w żelazo: jabłka, dynie, brokuły, warzywa liściaste, czerwone mięso i pełne ziarno. Dieta na wypadanie włosów opiera się także na czasowej rezygnacji z kawy, czarnej herbaty, cukru i fast -foodów. Wypadanie włosów może być wynikiem zaburzeń hormonalnych. Aby je potwierdzić lub wykluczyć trzeba zrobić badania poziomu hormonów.

Leczenie wypadania włosów powinno uwzględnić zmianę diety na produkty bogate w witaminę D, np.: wątrobę, nabiał, ryby i produkty zbożowe. Warto  pamiętać o spożywaniu produktów zawierających witaminę B6, która  zapobiega wypadaniu włosów. Znajdziemy ją w groszku, fasoli, marchwi i orzechach. Szpinak, migdały i brokuły zawierają także witaminę E. Dietetycy przypominają, że diecie  dla wzmocnienia włosów nie może zabraknąć krzemu, cynku i jodu. Dlatego konieczne jest spożywanie owsa, jęczmienia, jajek, truskawek, krowiego mleka, wołowiny, wątroby, zielonych warzyw i czerwonego mięsa. Zdrowy sposób odżywiania się to jeden z ważniejszych elementów leczenia wypadania włosów.

Dieta na włosy słabe, suche i cienkie

W pielęgnacji suchych i słabych włosów mogą pomóc różnego rodzaju specjalistyczne produkty fryzjerskie. Jednak nawet kosmetyki  mogą nie dać pożądanych efektów, jeżeli w organizmie będzie brakowało bardzo ważnych pierwiastków takich jak miedź (wzmacnia włosy), cynk (dostarcza budulec) i żelazo, które zapewnia wzrost włosów. Ogromną rolę w „naprawie” włosów suchych ogrywają witaminy B6 i A oraz E. Dieta na słabe włosy uwzględnia  częste jedzenie ryb, kapusty, zielonego groszku, ziemniaków i szpinaku. Witamina E zwalcza wolne rodniki i chroni naczynia włosowate. Zawierają  ją takie dobroczynne produkty jak: marchewka, orzechy, kiełki pszenicy i brukselka. Dieta na zdrowe włosy powinna zawierać aminokwasy, które przyspieszają  wzrost włosów. Obecne są w drobiu, rybach, jajkach, produktach zbożowych i nasionach roślin strączkowych.

Dieta na włosy przetłuszczające się

W celu pozbycia się tłustych włosów należy wyeliminować z diety słodycze, fast foody, tłuszcze oraz węglowodany. Do diety na zdrowe włosy najlepiej włączyć  potrawy bogate w witaminy z grupy B i E.

Sposób odżywiania się  ma ogromny wpływ na kondycję włosów. Odpowiednia dieta na zdrowe włosy może pomóc poradzić sobie z problemem. Włosy znów będą ozdobą człowieka, staną się piękne i lśniące. Jeżeli dieta i kosmetyki nie poprawiają stanu włosów, to należy wykonać podstawowe badania laboratoryjne i sprawdzić, czy nie ma anemii lub zaburzeń hormonalnych.  W celu dobrania diety na wypadanie włosów najlepiej udać się do dietetyka.

 Więcej na: https://medmix.pl/

Exit mobile version